Про це повідомляє авторитетне західне видання Financial Times. 

Справа в тому, що бійці ЗСУ здійснили прорив лінії фронту на Херсонщині ще на початку жовтня. І це стало найбільшим успіхом української армії на півдні України з моменту самого початку повномасштабного військового вторгнення Росії в лютому. 

“Україна може звільнити Херсонську область до Дніпра вже наступного тижня”, – цитують західних офіцерів журналісти FT. 

Водночас, військовий експерт Ігаль  Левін переконаний, що наразі для ЗСУ немає перешкод для звільнення Херсона.  

Також він зазначив, що коли офіційно заявляють про звільнення населених пунктів, це означає, що ЗСУ там уже закріпилися і фронт розташований набагато далі. 

«Такі офіційні заяви позитивні, добрі, не лише самим фактом, а розумінням того, що фронт рухається, наступ розвивається. Усі військові аналітики у світі (до речі, не лише в Україні) сходяться в консенсусі, що звільнення Херсона — це питання часу. Тобто це станеться», – констатував він. 

 
Військовий експерт нагадав, що вже звільнено Давидів Брід і заявив, що перекидання Росією мобілізованих на лівий берег Херсонської області навряд чи допоможе втримати Херсон. 
 
«Вони зрештою потраплять у цей величезний великий котел. Якісь там види озброєнь, нові оперативні плани, якісь підрозділи підготовані, які можуть щось провести, якісь наступальні операції – цього всього немає. Тому якщо ЗСУ вдало реалізовуватиме свій задум, немає жодної перешкоди, яка має якось втримати від звільнення Херсона», — запевнив Левін. 

Водночас, ще один експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що деокупація Херсонщини відбудеться до кінця 2022-го – листопад-грудень. Такі оцінки також дають західні експерти і всі передумови для цього є.  

За його словами, наразі перспективний напрямок – це саме Херсонський. Наразі є передумови, що до нового року, ЗСУ “скоріш за все зможуть деокупувати правий берег Дніпра”. 

“Наразі взято низку ключових населених пунктів на території Херсонської області. Зокрема, Дутчани. Контроль над ним дає можливість тримати під вогневим контролем вже лівий берег Дніпра. Не тільки на правому березі Дніпра логістика окупантів, а й на лівому. Плюс це дає можливість тримати під вогневим контролем український аеродром “Чаплинка” (розташований у селищі на Херсонщині – Ред.), який наразі використовують російські окупанти”, – наголосив він. 

 

Як заявив президент The Jamestown Foundation Глен Говард, якщо ЗСУ звільнять Херсон, то це “буде третя поворотна точка у війні”. 

“Якщо українці зможуть перенести свою лінію оборони за річку Оскіл, а також звільнити території на Луганщині, то це сформує новий рубіж оборони до початку зими. Це закладе основу для наступних успіхів і навіть виходу до Маріуполя. Дуже важливо те, що відбудеться за наступні кілька тижнів біля Херсона. Якщо українці звільнять Херсон, то це буде третя поворотна точка цієї війни. ЗСУ вийдуть на лінію річки Дніпро і зможуть підготувати наступ на Чонгар, перерізати постачання води до Криму”, – пояснив він. 

Військовий експерт підкреслив, що деокупція Херсона і Нової Каховки буде потужним ударом для російського президента Володимира Путіна. 

“Цього я очікую впродовж наступного місяця. Далі почнеться зима – і війна сповільниться. Україна продовжить переозброєння армії, а в росіян триватиме мобілізація. Наступної весни росіяни опиняться у значно слабшій позиції, ніж були досі”, – вважає американський фахівець.