Європейська та євроатлантична інтеграція залишаться стратегічними державними пріоритетами для України. На цих базових засадах ґрунтуватиметься також і воєнна політика держави.
Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк під час зустрічі зі стратегічними радниками високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, повідомляє пресс-лужба оборонного відомства.
“Я постійно зустрічаюся з Президентом України, нещодавно також мав зустріч з Прем’єр-міністром, де ми обговорюємо необхідні кроки для зміцнення наших Збройних Сил. Крім того, ми маємо повну підтримку парламенту, який наразі готовий на законодавчому рівні підтримувати наші ініціативи. Стратегічні державні пріоритети України залишаються незмінними — це європейська та євроатлантична інтеграція. Саме на цих базових засадах ґрунтуватиметься також і воєнна політика держави”, — цитує Загороднюка пресслужба.
Як зазначається, під час зустрічі він наголосив, що наразі в Україні сформовано новий уряд, що дає можливість розпочати рішучу модернізацію держави та активізувати трансформаційні процеси в оборонній сфері. Міністр поінформував іноземну делегацію про напрямки подальшого реформування військового відомства та наголосив на основних пріоритетах, які слугуватимуть основою прийняття управлінських рішень.
“Моїм ключовим пріоритетом є військовослужбовці. Цінність їх життя і повага до кожного з них, незалежно від звань і посад. Наступний пріоритет — це стандарти НАТО, їх запровадження в усіх сферах діяльності українського війська. І третє — це абсолютна, нульова толерантність до корупції в армії”, – зазначив Загороднюк.
Своєю чергою, іноземні радники відзначили значний прогрес у реформуванні Збройних Сил України, починаючи з 2014 року, а також підтвердили готовність і надалі співпрацювати задля посилення обороноздатності України, повідомляють в пресслужбі.
Додамо, що Верховна рада України прийняла законопроект президента Володимира Зеленського, який передбачає План оборони країни.
За проект закону “Про внесення змін до Закону України “Про оборону України” №1011 проголосували 316 нардепів.
Документ передбачає законодавче врегулювання видання плану оборони України і надання права президенту стверджувати його структуру.
У законі сказано, що планом оборони є сукупність документів, що визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, військових, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних та інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту.