Міністр оборони Британії Бен Уоллес заявив, що українські військовослужбовці можуть навчати британських солдатів після завершення російсько-української війни.

Про це він сказав під час відвідування британських військ на військових навчаннях у Фінляндії, повідомляє The Telegraph.

За його словами, уроки, що були зроблені під час “полювання” на російські танки і літаки за допомогою західної зброї, будуть корисні для британських збройних сил.

“Я думаю, безперечно можна передбачати, що український досвід використовуватиметься для навчання наших сил”, – заявив британський міністр.

Він зазначив, що те, як українські сили використовували слабкі місця Росії, – все це важливо для британських військових.

Також нагадаємо, що Велика Британія може передати Україні зброю з більш високим радіусом дії для відбиття російського вторгнення. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті британського уряду.

У повідомленні зазначається, що у процесі переговорів президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона «йшлося не просто про ситуацію в Україні та розвиток війни з Росією, а й про можливу передачу Києву зброї підвищеної дальності. за підсумками розмови».

«Лідери обговорили розвиток подій на полі бою та потреби Збройних сил України. Зокрема, вони обговорили питання надання зброї більш високої дальності, щоб запобігти обстрілу мирних громадян», – йдеться у повідомленні.

Яку саме зброю Лондон може поставити Україні не уточнюється. Сторони домовилися провести додаткові телефонні переговори у найближчому майбутньому.

До слова, раніше Міноборони Великої Британії спростувало повідомлення про передачу Україні гусеничних 155-мм гаубиць AS-90, але сказало, що нині розглядається питання про відправку армійських 105-мм буксованих легких гармат в Україну.

Також Велика Британія передасть ЗСУ безпілотники Malloy T150 – вони доставлятимуть важке обладнання військам на передову.

Окрім цього, Велика Британія оголосила про додаткове фінансування для допомоги вразливим людям в Україні і тим, хто втік від війни.

Загалом 45 мільйонів фунтів стерлінгів буде надано благодійним організаціям та агентствам ООН, які працюють на підтримку тих, хто постраждав від війни.

Це означає, що повний пакет гуманітарної допомоги Великої Британії для України складає 220 мільйонів фунтів стерлінгів.

Міністр закордонних справ Ліз Трасс заявила: “Британська допомога підтримує найбільш уразливі верстви населення в Україні, зокрема жінок і дітей, які стикаються з підвищеним ризиком сексуального насильства та експлуатації”.

Із 45 мільйонів фунтів стерлінгів, оголошених урядом Британії: 15 мільйонів фунтів стерлінгів підуть до Гуманітарного фонду ООН в Україні, який розподіляє продукти харчування, воду, житло та інші предмети першої необхідності, а також працює для запобігання сексуальному насильству.

Ще 15 мільйонів фунтів стерлінгів підуть дитячому агентству Unicef ​​для забезпечення харчуванням вагітних жінок і підтримки психічного здоров’я дітей;

Організації допомоги в Молдові та інших сусідніх країнах отримають 10 мільйонів фунтів на захист тих, хто втікає від війни;

5 мільйонів фунтів стерлінгів підуть до Міжнародної федерації Червоного Хреста в Україні.

Мартін Гріффітс, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор екстреної допомоги, сказав: “Цей щедрий внесок від Сполученого Королівства дасть змогу Гуманітарному фонду ООН для України розширити доставку швидкої, ефективної та рятівної допомоги людям, які потрапили в цей кошмар, що розгортається”.