ЗСУ ведуть наступальні дії в тяжких умовах. Про це повідомив очільник ОВА Сергій Гайдай.

“В районах Сватового та Кремінної ЗСУ мають успіх. Сьогодні зранку в будинку одного відомого колаборанта на Луганщині сталася “бавовна”, там він любив збирати поважних гостей з росїї з числа офіцерів. ЗСУ ведуть наступальні дії в тяжких умовах, іноді знаходячись до поясу в воді”, – йдеться в повідомленні.

Водночас у Білогорівці наші захисники тримають оборону.

“Колони КамАЗів з росії везуть матеріали для оборонних укріплень, аби спробувати пригальмувати наступ ЗСУ”, – додав він. 

 Луганщина. Сватове.

Знаєте, що таке втрата підрозділом боєздатності? Цікавиться військовий експерт Олександр Коваленко. Це коли підрозділ зазнає втрат 30% і більше як за особовим складом, так і за технікою.

Якийсь час тому я писав про те, що практично всі підрозділи РВВ некомплектні. Практично все. Це з тим, що вони можуть здійснювати повноцінні ротацію і виведення відновлення боєздатності.

В останні півтора місяці відновлення боєздатності підрозділу РВВ у зоні БД являли собою виключно підвіз особового складу, переважно чмобиків, та поповнення на місці.

Тобто, не було стандартного висновку, заміни на свіжіший підрозділ, штатно повністю укомплектований, а просто заповнення живим м’ясом. А все тому, що свіжих і штатно повністю укомплектованих у РВВ просто немає. НІ!

Таким чином, останні півтора місяці підрозділи в зоні БД, які потребують відновлення боєздатності, заповнювалися фаршем «Ч» та вважалися поповненими, боєздатними!

Але витрачання фаршу категорії «Ч» дуже стрімке і зараз у Сватівській локації РІВ мають непросту ситуацію. У підрозділів 55 мотострілецької бригади та 3 мотострілецької дивізії втрата боєздатності вище 30%. І навіть не 40%, а трохи вище. Скажімо так, деякі підрозділи небоєздатні за особовим складом та технікою на 60%.

І ось це все має стримувати контрнаступ ЗСУ у напрямку Сватового? А тут ще й зима на носі. Логістика, МТО та інші незрозумілі моменти поза повсякденного сприйняття.

Не знаю, як воно буде насправді, але на мій суто дилетантський погляд до кінця 2022 року у рудиментарів почнеться каскадний обвал оборони аж до Старобільська. І це, як мінімум.
Той факт, що У Луганській області Сили оборони України просуваються вперед на напрямку Сватове–Кремінна, водночас поблизу Білогорівки захисники ведуть оборонні бої нещодавно вже раніше розповідав голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram та в ефірі національного марафону

“Там (на напрямку Сватове–Кремінна – УП) наші захисники крок за кроком звільняють території”.

Гайдай також повідомив, що з боку Білогорівки окупанти не припиняють атакувати населений пункт.

“Якщо взяти з боку Лисичанська, де Білогорівка, то там більше оборонні дії. Туди ворог кинув величезні сили для того, щоб все ж таки захопити Білогорівку. Вони її розглядають і як плацдарм (для наступу – УП), і як спосіб захистити себе, щоби Лисичанськ не був у напівоточенні”, – розповів очільник обласної адміністрації.

На території Луганської області відбуваються важкі бої, але українські захисники поступово просуваються ближче до великих міст області, зокрема, до Рубіжного і Кремінної.

“Доволі запеклі і важкі бої відбуваються зараз на Луганщині. Але в місцевих пабліках ми читаємо про те, що місцеві жителі чують вже достатньо голосно бої біля великих міст – і в Рубіжному, і в Кремінній. Це говорить про те, що лінія фронту потрохи просувається до наших великих міст”.

Голова ОВА додав, що ЗСУ не можуть дуже швидко просуватися на Луганщині, бо ворогу вдалося трохи підготуватися там – “вони зробили оборонні споруди, позаривались там, встигли підтягнути резерви”.

За словами Гайдая, окупантів в області дуже багато і, не попри те, що це недосвідчені солдати, вони все одно несуть смертельну небезпеку.

Також сповільнює просування ЗСУ те, що всі території заміновані.

Гайдай додав, що Луганська земля завалена трупами росіян – неосвічені свіжомобілізовані не можуть пережити більше одного бою. Тіла загиблих окупанти не забирають, більше того – вони іноді залишають і поранених.