На Півдні Сили оборони України продовжують ведення  наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграм

Тривають бої.

В напрямку Урожайне, південніше та південно-східніше Старомайорське Донецької області мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.

  В ході наступальних дій Сили оборони таврійського напрямку продовжують звільнення н.п. Урожайне., – зазначила Маляр.

Додамо, У російських окупаційних військ оборона на півдні України тріщить по швах.

Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“У них оборона на півдні рветься, вона вже тріщить по швах і тут тільки лише питання, в якому саме місці цей шов лопне. Основні вразливі місця — це навіть не є секретною інформацією. Це очевидно — “клин” між Роботиним і Вербовим, а також це напрямок Старомлинівки. Для російських окупантів стало справжнім ударом звільнення Старомайорського. Цікава ситуація зараз розвивається в районі Урожайного. Це фактично вихід на Заповітне Бажання, а за ним уже й сама Старомлинівка. Ось, у принципі, і все, що залишилося до основного опорника саме в цій локації по другій лінії оборони”, — сказав експерт.

Також, за його словами, Сили оборони України чинять тиск на флангах — у районі Приютного, Керменчика.

“У цих локаціях відбувся процес, скажімо так, нейтралізації їхніх резервів, які перебували по другій лінії. Крім того, були використані й тилові ресурси, а зараз вводяться вже не просто резерви, а стратегічні резерви, крім яких просто більше вже нічого немає. Тільки лише потрібно оголошувати мобілізацію або тягнути з Російської Федерації ті підрозділи, які захищають безмежний кордон “великої наддержави”. Ось, у принципі, все це говорить про обмеженість ресурсу на той момент, коли Сили оборони України ще повноцінно не ввели в дію свої основні ударні групи. І це багато про що говорить. Росія вичерпує можливості з утримання оборони. Отже, в якийсь момент вона обрушиться”, — сказав Коваленко.

На його думку, російська окупаційна армія зараз робить відволікальні маневри на Куп’янському напрямку, щоб тільки відтягнути туди ресурси Сил оборони та зменшити тиск на південь.

“Але лінії оборони формувалися там відтоді, як ми звільнили Харківщину і частину Луганської області. І там ресурсу достатньо, щоб відбивати наступ подібного роду підрозділів із таким обмеженим функціоналом, тобто знову-таки не наступального, а оборонного типу. Тому ніякого розосередження не буде. Тобто вони зайвий раз займаються тим, що знекровлюють свою ж групу військ. Але слід розуміти, що це знекровлення супроводжується, як завжди, масовими, невибірковими, масштабними ударами по населених пунктах. Тобто, знову-таки, ми говоримо про те, що буде серйозний вогневий вплив на цивільну інфраструктуру, на цивільні об’єкти, будуть руйнуватися будинки, стиратися з лиця землі села. Тому там зараз проводиться евакуація цивільного населення. Найближчим часом просто ситуація може каталізуватися за рахунок цих хаотичних виборчих обстрілів”, — зазначив Коваленко.

Зазначимо, На Східному фронті Збройні Сили України здійснюють контрнаступальні операції. Є позитивна динаміка навколо Урожайного, хоча про його звільнення говорити ще рано.

Про це сказав полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан

“Танковий бій – рідкість для цієї війни, танки не виходять на прямий контакт один з одним. Зазвичай ЗСУ намагаються знищити бронетехніку ворога на підході: з засад, артилерії, або за допомогою авіації”, – пояснив військовий експерт.

Він додав, Урожайне – ключ до північно-східної частини Времевського виступу. Воно має стратегічне значення і відкриває шлях до Азовського моря.