Збройні Сили України стануть армією з найвищою боєздатністю в Європі.

У війні проти Росії Україна використовує велику різноманітність озброєнь, але після перемоги кількість їх видів скоротиться, переконаний головний редактор Defense Express Олег Катков. Про це він розповів у одному з інтерв’ю.

«Про це вже говорять і у Пентагоні. Зараз у нас справді зоопарк усіх систем. Але після перемоги він буде упорядкований і, звичайно, ми від такого розмаїття систем, які просто складно обслуговувати, тому що їх занадто багато, відмовлятимемося і кристалізуватимемо [їх види]», — запевняє Катков.

До того ж, за словами експерта, зараз для США питання перемоги України вже вирішене, тому тривають консультації щодо концепції Збройних сил України майбутнього, тобто як вони виглядатимуть, яке у них буде озброєння:

«Зараз вибудовується вся концепція Збройних сил України, виходячи з того, що це буде найтехнологічніша армія з високоточним озброєнням. Я не хочу кидатися фразами „найпотужніша в Європі“ і таке інше, але з реально доведеною найвищою боєздатністю в принципі».

До всього, додамо, що поки наступальна активність російських окупантів “здувається”, українське військо накопичує зброю і техніку для контрнаступу.

Російські війська впевнено рухаються до скорочення наступальної активності, і з часом їхній наступ може зупинитися остаточно. Так, на сході України уже помітно, як сили російських окупантів “здулися” – там вичерпуються штурмові дії.

Хоч РФ і кинула багато сил та ресурсів на Авдіївський і Бахмутський напрямки, загарбникам все одно не вдалося здобути там суттєвих переваг. Там спостерігалися тільки невеликі тактичні успіхи окупантів. Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в одному з інтерв’ю, відповідаючи на питання, як у подальшому можуть розвиватися події на фронті.

Тож на півдні України окупанти зараз не мають можливості проводити наступ, навіть не дивлячись на те, що вони перекинули туди ще частину своїх військ.

Тому зараз ситуація на лінії фронту рухатиметься до стабілізації, аж поки українські Збройні сили не накопичать достатньо зброї і техніки від західних партнерів, щоб піти у контрнаступ.

“І тому загалом мова, швидше за все, йтиме про стабілізацію лінії фронту, зупинку просування противника, а далі – накопичення ще більших резервів українських сил, ще більшої кількості зброї від західних партнерів, які будуть продовжувати наносити досить болючі удари по позиціях російських військ, їхній живій силі і техніці, командних пунктах і складах, що створить передумови до переходу до контрнаступальних дій у майбутньому”, – зазначає Мусієнко.

До того ж, для Росії такий розвиток подій стане болючим ударом, адже всередині країни-агресорки через це відбуватиметься ще більше соціально-економічних потрясінь і негараздів. При цьому всередині російських еліт наростатимуть розбірки, що для України лише на користь, наголошує експерт.

Військовий експерт Петро Черник також спрогнозував, яким буде контрнаступ ЗСУ

На його погляд, у нашому суспільстві досі є хибні уявлення, як виглядає контрнаступ.

“Вони сформовані старими радянськими фільмами про Другу світову війну. Коли великі німецькі армади рухаються вперед, радянські воїни їх знищують кулеметним і гарматним вогнем. А потім стіна людей встає, йде в контрнаступ і звільняє міста та села”, – зазначив він.

Але військовий експерт зауважив, що у 21 столітті це відбувається не так. І пригадав радянську Корсунь-Шевченківську операцію. ЇЇ радянський союз виграв, але німці втратили 50 тисяч особового складу, а срср – 80 тисяч. Серед них була величезна кількість мобілізованих українців.

“Тому, на мою думку, філософія цієї війни полягає у дуже зважених контрнаступальних діях. І знищення ворога сучасною зброєю, за що ще раз дякуємо нашим союзникам”, – підсумував Черник.