Українські сили успішно контратакують армію Росії під Києвом і, цілком імовірно, підірвуть можливості РФ щодо відновлення наступу на столицю. Про це повідомляє в Twitter Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

“Українські сили проводять успішні контратаки на російські позиції в передмісті столиці та, судячи з усього, відбили Макарів і Мощун”, – йдеться у повідомленні.

Також існує реальна ймовірність, що українські війська тепер можуть оточити російські підрозділи в Ірпені та Бучі, заявляють у британській розвідці.

Там також зазначають, що українські сили посилюють тиск на північному сході Києва. Війська РФ відчувають проблеми з постачанням та моральним духом.

“Цілком імовірно, що успішні контратаки України підірвуть можливість російських сил реорганізуватися та відновити наступ на Київ”, – вважають у розвідці Великої Британії.

Схожу інформацію сказав і Арестович.

Навколо Києва зараз перебувають близько 12 000 російських військових, 3000 із них майже оточені. Про це в інтерв’ю Марку Фейгіну заявив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

“Тисяч, може, 12, 10, може навіть менше (живої сили ворога сконцентровано навколо Києва). Дуже мало”, – сказав Арестович.

За його словами, 3000 російських військових під Києвом майже оточені, а ще 4000 – “відсічені та перебувають у дуже неприємному місці, звідки ні праворуч, ні ліворуч”.

“Мені дуже цікаво як військовій людині, як вони це робитимуть (намагатимуться захоплювати Київ)”, – сказав він.

Арестович також зазначив, що в районі Бучі та Гостомелю є напівоточення.

“Охопили десь 2,5 бригадки російських. Але приємний момент у тому, що на комунікаціях наші сили діють. По-друге, там поступово встановлюється вогневий контроль артилерії за шляхами постачання. І може бути горе, звісно. Не для нас – для них”, – підсумував радник голови ОП.

Варто зазначити, що Загарбникам в Україні не вдалося просунутися за жодним напрямком – про це свідчать дані Генштабу.

“Угруповання сил оборони продовжує вести оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

На жодному із них противнику не вдалося досягти успіху”.

“На тимчасово зайнятих територіях Херсонської області, у зв’язку з мирними протестами проти окупації, ворог вдається до терору місцевого населення, активно застосовує підрозділи росгвардії для запобігання проведенню зазначених акцій цивільної непокори окупаційній владі”, – повідомляє Генштаб ЗСУ

Угруповання військ стримують противника на зазначених напрямках, проводять стабілізаційну операцію та виконання завдань територіальної оборони.

Авіація ворога продовжує активні дії, завдає ударів з повітря, протягом останньої доби зафіксовано понад 250 літаковильотів (на 60 більше ніж 22 березня). Основними цілями противника залишаються об’єкти військової та цивільної інфраструктури у Київській, Чернігівській та Харківській областях.

Угруповання Повітряних Сил Збройних Сил України здійснює відбиття зосереджених ракетно-авіаційних ударів та повітряного нападу противника, протиповітряне прикриття важливих об’єктів України та угруповань військ. За попередню добу було уражено 11 повітряних цілей ворога (7 літаків, 1 БПЛА, 1 вертоліт та 2 крилаті ракети.) Інформація про їх остаточне збиття уточнюється.

Противник продовжує втрачати живу силу та техніку на всіх напрямках.