Російське військове командування вважає, що ЗСУ підійдуть впритул до Криму вже через місяць. І це дійсно цілком можливо. Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан.

Так, коментуючи інформацію про мінування противником території заводу “Кримський титан” в Армянську, Світан висунув припущення, що росіяни готуються підірвати його в разі підходу ЗСУ. Хімічне зараження місцевості дозволить значно уповільнити просування української армії в північній частині Криму, хоча і не зупинить його.

“Якщо почали мінувати підходи до кримського “Титану”… якщо почали це, роблять зараз, це значить ось вони чекають [приходу ЗСУ до рубежів Криму]. Ну буквально тижні. Ніхто не буде за рік мінувати те, на чому сам сидиш, немає сенсу навіть за місяць. (…) Вони точно знають що не втримають українські війська [в Запорізькій і Херсонській області], якщо вони підуть на прорив”, – вважає Світан.

На думку експерта, український контрнаступ видихнеться приблизно в той момент, коли ЗСУ доберуться до північної частини Криму. Звільнення півдня півострова експерт вважає наступним завданням, яке будуть виконувати вже після отримання винищувачів F-16.

“А в Донецьк можна хоч завтра заскочити. До Донецька там поруч, там кілька кілометрів вже. Ну принаймні до межі міста. А ось вже рухатися по Донбасу з боку Донецька в бік Луганська-це точно не варто робити без авіації. Так як це агломерація, це висоти – там дуже багато рубежів, і без авіації краще по горах, навіть по таким зруйнованим як Донецький кряж, не можна наступати”, – вважає Світан.

Підрив російськими окупантами Каховської ГЕС свідчить про те, що Кремль готовий знехтувати всім. Про це в інтерв’ю Главреду сказав президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, експерт з питань енергетики Михайло Гончар.

“В принципі, в тому, що люди для Кремля – витратний ресурс, я для вас Америки не відкрию. Тому так, хоча і Крим для них овіяний аурою сакральності, “російської душі”. Але те, що вони роблять, показує, що він нічого для них не коштує, а в критичній ситуації поразки вони діють за принципом “так не діставайся ж ти нікому”. Тому вони готові знехтувати всім і вся, а в даному випадку мова йде про “демонстрації рішучості”, яка повинна підкреслити, що всі повинні зупинитися, тому що “Росія за ціною не постоїть”, ‒ сказав він.

Як каже Гончар, зараз настає чергова важлива точка-або захід допоможе Україні зупинити Путіна, або російсько-українська війна розтягнеться надовго.

“Але насправді це не більше, ніж гра, яка досі давала результат, оскільки не зустрічала превентивних дій. Тому масштаб злодіянь військових злочинів зростає, і це зайвий раз підкреслює, що Путіна потрібно зупиняти всіма можливими засобами. І діяти потрібно так само жорстко і брутально, як діє Путін. А це те, до чого Захід не був схильний. Тому зараз настає чергова точка біфуркації – або його зупинять, або все це розтягнеться на роки і десятиліття, що теж буде влаштовувати путінський режим. Але, звичайно, не буде влаштовувати нас”, ‒ сказав він.

Журналіст Ігор Яковенко поділився, коли чекатиме краху росії та путіна. 

“Так, це можливо. Одним із можливих найбільш реальних варіантів ось цього тригера, після чого почнеться обвалення в смуту – це деокупація Криму. Тобто, це символічна якась дія. Тому що безумовно важлива тактика України щодо знищення російських окупантів, але Це важливо, чим менше окупантів, тим менше буде вбито українських громадян, у тому числі і військовослужбовців, але це не діє. . Ось принцип жукова, коли він закидав людьми ворога під час Другої світової”, – розповів фахівець.

Також фахівець додав, що люди в принципі не є важливими. А ось втрата захоплених територій вже інше питання.

“Захоплений Крим – це був символ цієї нової перемоги. Нової величі Росії, як вони вважали. Підйому з колін, не знаю, в якій позі вони зараз бачать росію, але це був тріумф. Справді, я добре пам’ятаю цей стан людей у ​​2014 році. році, коли було окуповано Крим”, – додав фахівець, аргументуючи, чому його втрата буде крахом для путіна.