Бахмутський та Авдіївський напрямки на Донеччині залишаються найгарячішими за кількістю та за напруженістю атак російських військ. Ворог використовує всі види ствольної артилерії, реактивну артилерію, міномети, танки, авіацію. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі українського телеканалу повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

За його даними, на ранок двічі було зафіксовано атаки на Бахмут, 5 — на Соледар.

“Так і по інших напрямках. Біля Вугледара наші бійці відбивали жорстокі атаки ворога і завдали йому серйозного ураження в особовому складі. Щодня на такому напрямку, як Бахмут або Авдіївка, і також на Луганському, на одному з напрямків у середньому може бути 50-60-70 осіб особового складу до 100 осіб, великої кількості і різної техніки”, — сказав Череватий.

Також спікер прокоментував важливість для росіян саме цієї ділянки фронту — Бахмут, Авдіївка, Вугледар.

“Два моменти. Перший — військово-політичний. Якщо простежити за заявами їхнього військово-політичного керівництва, після того, як вийшов великий пшик із того, щоб захопити або Київ, або пів України, або Україну, почали змінюватись геополітичні завдання — захоплення наших областей, — і одна з них — так зване “визволення ЛНР і ДНР”. Шойгу влітку сказав, що “ЛНР” вони вже начебто звільнили, як завжди це брехня, не все у них вийшло. І зараз це ще більше буде не виходити. Але “ДНР” так зване залишалося незвільненим. Відповідно, вони кинули всі сили, у них вийшов невеликий успіх після того, як ми вимотали їх у боях у Сєвєродонецьку та Лисичанську, організовано відступили й організували потужну оборону. Вони думали, що пройдуть далі, але вже понад 4 місяці вони не можуть пройти 25 км від Лисичанська. Вони кинули всі сили, щоб показати, що вони щось можуть на полі бою, не тільки закидати ракетами”, — розповів Череватий.

За словами спікера Східного угруповання військ, ЗСУ вже не пускає російську авіацію в повітряний простір, вони діють тільки по передньому краю. Українські винищувачі, авіація і сили ППО не дають їм панувати в повітрі.

“Ми не даємо їм пройти суходолом, залишаються тільки ракети і дрони. Тому потрібно показати… імідж так званої другої армії світу сиплеться на очах в того самого світу завдяки мужності, неймовірному героїзму, кмітливості наших командирів і бійців. Тому для них Бахмутський і східний — Донбаський напрямок став хвилерізом для їхніх цих хвиль, які розбиваються в смерть, об нашу стійкість і бажання не пустити ворога далі”, — резюмував Сергій Череватий.