Головнокомандувач українських Збройних сил Валерій Залужний заявив про те, що процес відмови від радянської військової техніки і переходу на озброєння зразка країн НАТО ‒ не зупинити. Як повідомляє Генштаб ЗСУ, таку заяву генерал зробив у рамках телефонної бесіди з керівником Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

Ми також обговорили з моїм американським колегою перспективну модель Збройних сил України. Очевидно, ми змушені відмовлятися від радянської зброї і техніки і переходити на натовські зразки. І чим раніше почнемо цей процес, тим швидше завершимо. Я також поінформував генерала Міллі про важку ситуацію на сході нашої держави, зокрема, на Ізюмському та Сєвєродонецькому напрямках, де противник зосередив максимальні зусилля і найбільш боєздатні угруповання. При всій складності ситуації ми забезпечуємо оборону, утримуємо зайняті рубежі і позиції, ‒ сказав Залужний.

Зазначимо, що військовослужбовці США в Німеччині почали навчання українських бійців. Їм показують, як користуватися важливими видами озброєння, які постачатимуть в Україну для захисту від російського вторгнення, повідомив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

Ці зусилля базуються на початковій артилерійській підготовці, яку українські сили вже отримали раніше, а також проходять тренінги щодо радіолокаційних систем та бронетехніки, яку нещодавно оголосили частиною пакету безпекової допомоги, – сказав Кірбі.

Раніше тренінги проходили на заході України, але коли виникла загроза російського вторгнення, американських спеціалістів перевели до Німеччини, де зараз вони знову почали співпрацювати з українцями, щоб “дати їм знання, які їм потрібні, щоб захистити свою країну”.

Нещодавнє возз’єднання цих членів Національної гвардії Флориди з українськими колегами, як нам кажуть, було емоційною зустріччю, враховуючи міцні зв’язки, які утворилися, коли вони разом жили та працювали до того, як тимчасово розлучилися в лютому, – сказав Кірбі.

Тренінги проводять не лише США, але представники інших країн. Напередодні міністр оборони Канади Аніта Ананд повідомила, що канадські військові навчають українців, як користуватися гаубицями M777, які також мають передати на озброєння Україні.