Матіос про Хомчака – це істинний, справжній бойовий офіцер, готовий боротися з високим рівнем злочинності в ЗСУ Про це головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив в інтерв'ю 112, подаємо його слова в оригіналі:

Істинний, справжній бойовий офіцер Хомчак є висококласним, високопрофесійним, із західною освітою, з курсами в західних військових інститутах офіцером і генералом, який здатний приймати рішення, здатний "зубами" їх виконувати, нести за них відповідальність, і він точно не винен в тому , що намагаються йому приліпити. 

Я знаю Руслана Хомчака дуже давно. Це людина, яка користується великою повагою в бойових підрозділах і в армії, і проблеми армії він знає досконало. Чи вдасться йому, маючи пряму комунікацію з верховним головнокомандуючим, президентом, як начальнику Генштабу, створити, підготувати і запропонувати РНБО або Кабміну ті зміни в певних законах, які виб'ють старе і наносне з армії і зроблять армію такий, як в Ізраїлі, я зараз не готовий сказати. Але є велике бажання привести армію до загальносвітових стандартів. 

Велике бажання – захистити армію від необгрунтованих посягань, глузування і презирства в тій чи іншій мірі в суспільстві. Є велике бажання не всю життя армію забезпечувати тільки за рахунок волонтерського руху, а за рахунок тих податків і за рахунок військового збору, який платить кожен громадянин. Ці функції і завдання, які йому ставить президент, вони не лежать в полі кримінального переслідування, за що відповідаю я. Військова прокуратура з начальником Генштабу повинні відповідати за одне: за захист кожного, хто взяв зброю для захисту Батьківщини. За превенції покарання, як наслідок, за превенції недопущення злочинів, які породжує війна. 

Війна породжує страшні речі. Людська психіка після обстрілу може бути неадекватною. Так ось, саме для того щоб захистити армію, ми повинні створити систему: якщо ти оступився – ми поправимо. Якщо ти захищав – ми нагородимо. Коли ми побудуємо систему превенції – недопущення злочинів, тоді ніхто не буде говорити, що армія така-сяка.

Я вірю, що протягом року-двох ми побачимо надсерйозні зміни в системі побудови армії, в функціонуванні армії, в підвищенні боєздатності, а також зниження рівня злочинності. Він зараз досить високий.