Група відомих українських журналістів, медійних і громадських організацій, засобів масової інформації, блогерів і лідерів думок у соціальних мережах укотре звернулися до представників влади із застереженнями щодо ухвалення законопроєкту “Про медіа” (№2693д) і вимогою зняти його з розгляду.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві, у якій наголошується, що цей проєкт закону може стати на заваді розвитку свободи слова в Україні. Автори звернення зауважують, що доопрацьований законопроєкт “Про медіа” в Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримали 7 із 17 народних депутатів. Усі вони – представники фракції “Слуга народу”. Тоді як представники інших фракцій законопроєкт не підтримали.

Водночас у доопрацьованому законопроєкті “було проігноровано звернення журналістів провідних сайтів і блогерів, які мають підтримку мільйонів громадян, місцевих друкованих видань та загальноукраїнських телекомпаній, журналістських і медійних організацій та профспілок”, – йдеться в заяві.

Також у проєкті не було враховано зауваження ОБСЄ, Головного науково-експертного управління Верховної Ради та експертів Ради Європи.

У заяві наголошується, що для медіа в Україні надзвичайно важливими є спрощення реєстраційних процедур, збільшення можливостей для саморегуляції, збільшення можливостей для журналістів якісно, без зовнішнього втручання виконувати свою роботу.

Також у зверненні до влади підписанти наголошують, що неприпустимими є спроби обмежити свободу слова через законопроєкт “Про Службу безпеки України”, який надає спецслужбі право “без рішення суду обмежувати доступ громадян до інформаційних ресурсів, анульовувати ліцензії телеканалів, втручатися в роботу поштових операторів і провайдерів, встановлювати засоби негласного отримання інформації з каналів зв’язку”.

“Це суперечить як законодавству, так і міжнародним зобов’язанням України”, – зазначається в заяві.

Підписанти звернення зауважили, що народні депутати повинні зупинити спроби обмежити свободу слова і права журналістів через ухвалення нового законодавства.

“Повну політичну відповідальність за обмеження фундаментального права людини на свободу висловлення та інформації несе фракція політичної партії “Слуга народу”, депутати якої, на жаль, і є авторами авторитарних законопроєктів у сфері медіа. Звертаємося до президента України: не підтримуйте ініціативи чиновників обмежити свободу слова і права журналістів. Тільки вільні люди можуть будувати вільну країну!” – резюмується в заяві.

Наразі під заявою залишили свої підписи:

Олеся Бацман, головна редакторка видання “ГОРДОН”

Юрій Бутусов, головний редактор видання “Цензор.НЕТ”

Наташа Влащенко, телеведуча

Дмитро Гордон, телеведучий, засновник видання “ГОРДОН”

Павло Єлізаров, продюсер ток-шоу “Свобода слова Савика Шустера”

Денис Іванеско, директор інформагентства “Українські новини”

Тетяна Котюжинська, голова правління “Національної асоціації українських медіа”

Соня Кошкіна, шеф-редактор видання LB.ua

Сергій Лямець, журналіст

Юрій Романенко, блогер, співзасновник Українського інституту майбутнього

Орест Сохар, шеф-редактор видання OBOZREVATEL

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

Олександр Швець, головний редактор газети та інтернет-видання “Факты”

Сергій Штурхецький, голова Незалежної медіа-профспілки України

Савік Шустер, телеведучий