У 13 областях України можуть посилити карантин через широке поширення коронавірусу. Рішення повинні прийняти регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це в суботу на брифінгу МОЗ повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він підкреслив, що в умовах адаптивного карантину кількість випадків коронавірусу в країні різко зросла, погіршилася динаміка, різко заповнилися ліжка в лікарнях, які виділені під лікування хворих з коронавірусом.

“Це і західні області та місто Київ, тому буде відповідне подання від головних санітарних лікарів областей і на регіональних комісіях ТЕБ та НС прийматимуть рішення про посилення карантинних заходів на території того чи іншого регіону”, – повідомив Степанов.

За словами міністра Степанова, критерії посилення карантинних заходів чітко визначені в постанові Кабінету міністрів України. Так, жорсткість обмежень може стосуватися і роботи міського транспорту, і роботи спортивних установ, фітнес-центрів, а також дитячих садків та іншого.

Також, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що не виключає повторної зупинки громадського транспорту в ряді міст і областей.

“Є зростання кількості хворих. Щодо закриття транспорту – це можливо в деяких містах і областях. Не виключено, що в окремих містах чи областях доведеться за рішенням місцевих комісій повернутися до закриття транспорту”, – сказав він.

Шмигаль також уточнив, що рішення про зупинку транспорту в Києві залежить від місцевої влади, а саме – від столичного градоначальника.

“Якщо ми будемо бачити, що є загроза розвитку епідемії в гіперболічному масштабі, то будемо давати рекомендації або і вводити карантин на державному рівні”, – розповів він.