Російська Федерація зазнала величезних втрат на полі бою, а особовий склад її армії серйозно постраждав. Саме через це президенту РФ Володимиру Путіну необхідна пауза від ведення війни.

Таку думку висловив Генерал армії України, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

«ЗСУ знищили величезну кількість ворога. З початку війни це 90% особового складу тієї армії, яка напала на Україну 24 лютого 2022 року. Особовий склад армії РФ підірваний. Сьогодні росіяни змушені проводити мобілізацію, набирати у свою армію приватників різних форматів, людей по контракту та навіть іноземців з далеких країн. Очевидно, в країни-агресора криза у військовій, технологічній та економічній сфері. Тому Путіну потрібна пауза», — повідомив він.

Зазначимо, що кремлівський лідер висловлює «мирні ініціативи» після певних провалів. Проте такий підхід викликає цинізм, оскільки Путін, з одного боку, спричиняє знищення, а з іншого — пропонує припинити боротьбу, зауважив генерал.

«Хоча, це і багатоцільове завдання. Йдеться про нову стратегію мобілізації, задіяння ВПК, міжнародних ресурсів від країн, які з ними співпрацюють (Іран, Північна Корея). Росіяни хочуть підтягнути більш потужні позиції і дезорієнтувати наших партнерів, особливо тих, які сумніваються у підтримці України», — резюмував він.

Нагадаємо, за заявами американських чиновників, що восени Путін вже повідомляв, що він задоволений захопленою Росією територією України і готовий до переговорів про перемир’я. Про це пише New York Times.

«Він справді готовий зупинитися на нинішніх позиціях», — сказав NYT один із колишніх високопоставлених російських чиновників, передаючи повідомлення, яке, за його словами, завуальовано надсилає Кремль. Він додав, що російський авторитарний лідер не бажає відступати ні на метр.