Після завершення візиту в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена 19 січня, Володимир Зеленський звернувся до нації щодо загрози російського вторгнення в Україну і закликав «не панікувати». Проте тактика «підвищення ставок» довкола українського кейсу досі триває.

Держсекретар США Ентоні Блінкен серйозно розраховує наставити Росію «на шлях дипломатії», запобігши таким чином широкомасштабному військовому вторгненню в Україну.

Про це він сказав на підсумковому брифінгу за результатами українського візиту. Він зазначив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну як в економічній, так і у військовій сфері і висловив надію на успішний підсумок переговорів із Сергієм Лавровим. «Ми говоримо Росії про значні наслідки, якщо вона піде на подальшу агресію проти України», – сказав Блінкен.

Держсекретар США також закликав українське суспільство згуртуватися перед можливою російською агресією, очевидно, маючи на увазі конфлікт між Володимиром Зеленським і Петром Порошенком, – пише журналіст Денис Попович, спеціально для «Слово і діло».

“Поїздка Блінкена в Україну відбулася на тлі паніки, що повільно наростає, пов’язаної з маневрами російської армії біля кордонів нашої країни. До численних свідчень про стягування військ з’явилися дані про підготовку спільних російсько-білоруських військових навчань, які мають відбутися в Білорусі в середині лютого. Тобто в той самий час, коли ймовірність російського вторгнення на територію України за версією західних ЗМІ є найвищою”, – зауважив журналіст.

Нагадаємо, протягом трьох діб, 17-19 січня, у Києві приземлилися щонайменше 8 транспортних літаків С-17 ВПС Великої Британії, які доставили до нашої країни більш ніж 2000 протитанкових ракетних комплексів NLAW. Очікуються й інші військові поставки, зокрема з Канади, США та країн Балтії.

Це мало б змусити Володимира Путіна переглянути свої ймовірні плани щодо України. Події 19 січня дали надію саме на такий результат.

Отже, вже ввечері, 19 січня, президент Володимир Зеленський виступив із заспокійливим відеозверненням до народу, в якому закликав людей «не скуповувати сіль та сірники» та не піддаватися паніці. Глава держави нагадав, що війна з Росією триває вже 8 років, а ситуація на кордонах не стала гіршою, ніж була раніше.

“Проте трохи згодом свою пресконференцію провів президент США Джо Байден. Він заявив, що Володимир Путін «не хоче повномасштабної війни», але припустив, що Володимир Путін «увійде до України, оскільки має якось діяти». Саме ці слова Байдена, незважаючи на всі дипломатичні візити та підбадьорливі заяви, зберігають інформаційне напруження на колишньому рівні. До розрядки поки що далеко”, – підкреслив журналіст.