Зустріч президента України Володимира Зеленського і голови Російської Федерації Володимира Путіна відбудеться не раніше серпня. Про це в коментарі розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, те, що такі переговори не відбудуться в рамках урочистостей, приурочених операції "Оверлорд", – тактичний хід і для української, і для російської сторін.

Запит на переговори є. І є необхідність. Я думаю, є велике бажання у Зеленського включитися в переговори. У Путіна є не стільки бажання відновити переговори, скільки інтерес до Зеленського. Є потреба у Франції, Німеччині, США. Але те, що зараз відбулося, – тактика. І Путін зараз веде таку тактичну гру – він просто не форсує переговори", – говорить Фесенко.

Як вважає експерт, така зустріч можлива після проведення парламентських виборів в Україні та після ряду зустрічей Зеленського з лідерами інших країн.

"Зустріч відбудеться не раніше серпня. Можливо, восени. І, я думаю, вона відновить переговори в нормандському форматі. Але перед цим Зеленський зустрінеться з лідерами Німеччини та Франції, можливо, США. Тому що передбачається візит його до США і зустріч з Трампом" , – додає політолог.

Але крім цього питання України може підніматися і найближчим часом. Наприклад, на тих самих урочистостях до річниці висадки в Нормандії.

"Я думаю, на урочистостях у зв'язку з черговим ювілеєм нормандської операції буде зустріч західних лідерів, в рамках якої підніматиметься питання Донбасу", – підсумовує Фесенко.

Раніше експерт Олег Стариков розповів в коментарі, якою саме має бути перша зустріч між Путіним і Зеленським.

За його словами, новообраному президенту України Володимиру Зеленському потрібно говорити з головою Російської Федерації Володимиром Путіним віч-на віч.

А сам президент Зеленський сподівається, що РФ на найближчій зустрічі в "нормандському форматі" покаже готовність до деескалації на Донбасі.

Росії не варто говорити з Україною мовою погроз, військового і економічного тиску і розраховувати, що багато українців захочуть отримати російський паспорт і стати "новою нафтою" для влади РФ, – заявив він.

Він додав, що готовий до переговорів з Путіним і висловив надію, що на найближчій зустрічі в Нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації.

"Конкретним підтвердженням цієї готовності повинен стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі "всіх на всіх" без винятку. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України і Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму", – підсумував Зеленський.