Дати зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна наразі немає. Однак порядок денний переговорів значно залежатиме від зустрічі лідера Кремля з Джо Байденом.

Деталі про потенційну зустріч президентів України та Росії в ефірі телеканалу “Дом” розповів речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

“На пресконференції 20 травня Зеленський сказав, що він працює над зустріччю з Путіним, йому вона потрібна для того, щоб інтенсифікувати мирний процес. І в Кремлі підтвердили посередньо, що зустріч готується”, – заявив Арестович.

Він додав, що наразі більш докладної інформації немає, але сам факт підтвердження зустрічі Кремлем – вже значний прогрес.

Речник української делегації у ТКГ вважає, що зустріч глав України та Росії, а також її порядок денний залежатиме від зустрічі Путіна з Байденом.

“Не забуваємо, що буде зустріч Байдена та Путіна, на якій теж буде вирішуватися, зокрема, українська повістка. Ця повістка узгоджується з Офісом Президента дуже щільно”, – розповів він.

Арестович наголосив, що не можна говорити, що американці хочуть домовитися без України, навпаки – американська адміністрація активно контактує з українською стороною.

Він додав, що і на результати зустрічі Зеленського та Путіна теж впливатимуть багато факторів. Проте очікується, що на ній будуть досягнуті домовленості загалом щодо процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, а також щодо обміну утримуваними особами, повноцінного відкриття КПВВ, припинення вогню тощо.

“Проте я не хотів би давати надію. Адже вже сформувалася інша проблема, яка залишиться назавжди, – росіяни витратили на створення так званих “ЛНР” і “ДНР” 8 років, мільярди доларів, втратили мільярди через санкції, тисячі життів. І вони навряд чи так просто відмовляться від цього інструменту”, – наголосив Арестович.

Спікер нагадав, що головний політичний трек Кремля – змусити Київ вступити в прямі переговори з “Л/ДНР”. У такому випадку Росія стає посередником, а не учасником конфлікту, і може вимагати зняття санкцій, тому що “нібито не порушувала міжнародного права”.

“Але Захід теж не однорідний, там теж є сили, які цього хочуть. І нам доводиться міцно відстоювати свої національні інтереси, це непросто. Поки, бачите, навіть зусиллями колективного Заходу не виходить зрушити Путіна з позицій”, – підсумував Арестович.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.