В переговорах щодо врегулювання війни на Донбасі визначальною стане зустріч між президентами Володимиром Зеленським і Дональдом Трампо

Подібну думку висловив політичний аналітик Андрій Вигиринский, коментуючи телефонна розмова Зеленського і Путіна.

За його словами, зрушень по Донбасу не варто чекати до закінчення парламентських виборів і формування складу коаліції.

“Президент Зеленський, крім представників нормандського формату, запросив до переговорів Трампа і прем’єра Великобританії Тереза Мей. Поки офіційної реакції Білого дому немає. Тому дуже важливою буде зустріч Трампа і Зеленського”, – пояснив він.

Аналітик також відзначив, що як тільки в Україні завершаться парламентські вибори і буде зрозумілий новий формат коаліції, тоді можна більш конкретно говорити про зустрічі щодо окупованого Донбасу – в нормандському або розширеному форматі.

Зараз, як розповідає Андрій Вигиринский, у президента Володимира Зеленського немає міністрів закордонних справ і оборони, щоб почати організовувати таку зустріч. Головне – немає дієздатного законотворчого органу та уряду.

Крім цього експерт підкреслює, що президент країни-агресора Володимир Путін хоч і публічно погоджується на переговори, але від нього не варто очікувати відведення військ, припинення обстрілів і звільнення українських військовополонених.

“Путін публічно ніколи не відмовлявся від переговорів. Але потім вимагає, щоб Україна йшла на поступки. І своїми заявами продовжує гнути постійну зовнішньополітичну лінію. Якщо зустрічатися, то давайте говорити про конкретику. 

Фактично Путін каже: “Я приїду, але щоб Зеленський все організував”. При цьому Путін розуміє, що зараз Зеленському таку зустріч з об’єктивних причин неможливо організувати”, – зауважив аналітик.

Андрій Вигиринский, підсумовуючи, заявив, що поки рано говорити, що буде далі.

Додамо, що колишній економічний радник російського президента, а нині – старший науковий дослідник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов вважає, що телефонна розмова і можлива зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним в певній мірі є перемогою українського президента.

"Зеленський думав, якщо він за одним столом з Путіним, він зможе його в чомусь переконати, щось отримати від нього. Він думає, що він буде більш успішним, ніж його попередник. Він в це вірить і наполегливо працював, використовуючи свої інструменти, яких у нього не дуже багато, навіть його власне міністерство закордонних справ не працює для нього, як ми дізналися в останній час. Але все-таки він домігся чого хотів", – сказав Ілларіонов.