Дональд Трамп не має наміру зустрічатися з президентом РФ Володимиром Путіним до тих пір, поки Росія не звільнить українські кораблі і моряків, захоплених в районі Криму. Про це заявив журналістам у Вашингтоні у четвер, 13 грудня радник президента США з національної безпеки Джон Болтон.

Я не бачу обставин в найближчому майбутньому, щоб така зустріч могла відбутися, поки кораблі і екіпажі не будуть звільнені", – сказав Болтон.

Двома тижнями раніше Трамп скасував зустріч з Путіним на саміті "великої двадцятки" в Буенос-Айресі через конфлікт в Керченській протоці. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Тоді він це так прокоментував:

"Оскільки кораблі і моряки не повернулися з Росії в Україну, я вважаю скасування моєї запланованої зустрічі з президентом Володимиром Путіним в Аргентині найкращим варіантом для всіх зацікавлених сторін", – пояснив він.

Варто зазначити, що Майк Помпео, Джеймс Меттіс та Джон Болтон розуміють потребу України в американській допомозі протистояти московській агресії. 

Про розповів директор Євразійського центру Атлантичної Ради, екс-посол США в Києві Джон Гербст .

"Його головні радники (Трампа) – пан Болтон, пан Помпео, пан Меттіс – вони тверезо і, я сказав би, мудро розуміють важливість країни Україна, розуміють загрозу з боку агресивної політики Кремля, політики реваншу. І вони розуміють потребу України в американській допомозі протистояти московській агресії. Вони чудово це розуміють. Сам президент Трамп, мабуть, це розуміє. Але головне – це те, що ви сказали – політика його адміністрації значно сильніша, значно краща, ніж політика адміністрації Обами в цій сфері", – сказав він.

Окрім того, він зазначив, що у Кремлі роблять усе можливе, щоб змінити нинішнє державне керівництво України на лояльне до інтересів РФ, і сподіваються, що це їм вдасться зробити якщо не на президентських, то на парламентських виборах у 2019 році. 

"Немає жодних сумнівів, що політика Москви націлена на те, щоб перетворити державне керівництво України на більш сприятливе кремлівським інтересам. Не думаю, що вони (росіяни. – Ред.) вірять у те, що досягнуть цього на президентських виборах, які мають відбутися навесні, але вони мають сподівання, що це відбудеться після виборів до Верховної Ради наступної осені", – зауважив Гербст.