Ізраїль точно може допомогти українському народу захистити себе, у тому числі захистити українських євреїв, у війні з російською федерацією.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час звернення до Кнесету Ізраїля.

Глава Української держави нагадав ізраїльтянам, що російські ракети вдарили по Бабиному Яру в Києві, де поховані понад сто тисяч жертв Голокосту. Окрім цього, він згадав, як у перші дні війни російські снаряди вдарили по місту Умань, яке щороку відвідують десятки тисяч євреїв для паломництва на могилу Цадика Нахмана.

«Що залишиться від усіх таких місць в Україні після цієї страшної війни? Я впевнений, що кожне слово мого звернення у ваших серцях відгукується болем, бо ви відчуваєте, про що я говорю. Чому ж ми досі звертаємося до всього світу з проханням про допомогу? До вас звертаємося по допомогу… Навіть щодо елементарних віз. Що це? Байдужість? Розрахунок? Або посередництво? Я залишу вам вибір відповіді на це питання. Я зауважу лише одне. Байдужість буває. Розрахунки часто помилкові. А посередництво може бути між державами, але не між добром і злом», – зазначив Зеленський.

Президент України констатував, що кожен знає, що протиракетна оборона Ізраїлю найкраща і потужна, зброя сильна, а всі громадяни – молодці, тому що вміють відстоювати державні інтереси, інтереси народу. Він наголосив, що Ізраїль точно може допомогти українському народу захистити себе, у тому числі захистити українських євреїв.

«Можна довго запитувати, чому ми не можемо отримати від вас зброю, чому Ізраїль не ввів потужні санкції проти росії, чому не тисне на російський бізнес… Але відповідь все одно обирати вам, шановні брати і сестри. І вам із цією відповіддю потім жити, народе Ізраїлю. Українці зробили свій вибір. 80 років тому рятували євреїв і тому серед нас є праведники народів світу. Народе Ізраїлю, тепер і у вас є такий вибір», – підсумував Зеленський.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року президент російської федерації володимир путін розпочав новий етап війни проти України.

Російські війська почали руйнувати міста та селища України з використанням артилерійських систем залпового вогню, авіаційних ударів та ракетних атак. Збройні сили України, підрозділи територіальної оброни та весь народ України встали на боротьбу проти загарбників та завдають суттєвих втрат російським силам вторгнення.

1 березня російські війська розбомбили єврейські могили у Бабиному Яру.