Громадський проект «Поборемо корупцію разом» отримав повідомлення від одного з наших читачів про незаконну вирубку лісу в смт.Брюховичі. Наші журналісти одразу ж взялися до справи. В ході розслідування з’ясувалось, що ліс вирубують задля розширення цвинтарю, але поки що відповідні документи, які повинна мати селищна рада знаходяться в стану «розгляду». Цвинтар уже заповнений, дозволів на його збільшення чи вирубку дерев немає.

Саме тому, керівником громадського проекту «Поборемо корупцію разом» був відправлений запит до прокурора Львівської області, з проханням перевірки фактів незаконної вирубки лісу, а також незаконного розширення цвинтарю.

Вашій увазі надаємо матеріали звернення до прокурора Львівської області Гошовського М.І.:

ГРОМАДСЬКИЙ ПРОЕКТ

«ПОБОРЕМО КОРУПЦІЮ РАЗОМ»

79020, м. Львів, просп. Чорновола, 57

098 50 10 170, e-mail: [email protected]         

 www.www.korupciya.com

 

Вих.№26 від 08.08.2014р.

Прокурору Львівської області

Гошовському М.І.

79005,  м. Львів, просп. Шевченка 17/19

 

Шановний Микола Іванович! 

В ході проведеного журналістами Громадського проекту «Поборемо корупцію разом» рослідування (із подальшим розміщенням  відповідної статті на сайті http://www.korupciya.com), виявлено факт вирубки лісу в смт. Брюховичі та розширення за рахунок цього меж цвинтаря.

Суспільна небезпека такої діяльності полягає тому, що ці дії завдають шкоди довкіллю в цілому, а також використанню та охороні лісів. Небезпечність даного діяння проявляється ще й в тому, що порубка призводить до ерозії грунтів, виснаження річок, а також погіршення життя людей.

Зокрема відповідно до ст. 1 Лісового кодексу України, ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах. Усі ліси на території України становлять лісовий фонд України і перебувають під охороною держави.

Згідно ст. 7 цього ж Кодексу, ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу.

Тоді, як обов’язки щодо охорони і захисту лісів відповідно до положень ст. 89 Лісового кодексу покладаються на державну лісову охорону, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління і має статус правоохоронного органу, лісову охорону та інших постійних лісокористувачів і власників лісів.

Окрім цього, згідно зі ст. 69 Лісового кодексу, вирубка лісу проводиться за спеціальним дозволом – лісорубним квитком. На підставі додатку до Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011 року, лісорубний квиток віднесений до дозвільного документа. На рубки та заходи, які пов’язані або не пов’язані з веденням лісового господарства, лісорубні квитки оформлюють лісогосподарські підприємства та відповідні державні організації та установи, у постійному користуванні яких перебувають ліси.

Загалом порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів затверджений Потановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року N 761.

Також, згідно положення ст. 23. Закону «Про поховання та похоронну справу», для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу в  установленому  законом  порядку  відповідному  спеціалізованому комунальному   підприємству,   установі,  організації  в  постійне користування надається земельна ділянка. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують планування та впорядкування території місць поховання згідно  з  генеральними  планами  забудови  відповідних  населених пунктів   та   іншої   містобудівної документації з дотриманням обов'язкових містобудівних,  екологічних  та санітарно-гігієнічних вимог.

Тобто, як вбачається із вищенаведених норм, для здійснення діяльності з вирубки лісу та розміщення місця поховання слід дотримуватись належної процедури, передбаченої законом.

З огляду на це, прошу Вас:

  1. перевірити факти, викладені у статті, розміщеної на сайті http://www.korupciya.com за результатами проведеного журналістського розслідування, тобто законність дій посадових осіб Брюховицької селищної ради з приводу проведеної вирубки лісу та розміщення цвинтаря, в рамках кримінального провадження;
  2. у випадку виявлення порушень притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності;
  3. повідомити нас про вжиті Вами дії  у встановлений законом строк в письмовій формі.

КЕРІВНИК

ГРОМАДСЬКОГО ПРОЕКТУ

«ПОБОРЕМО КОРУПЦІЮ РАЗОМ»        _____________________     І.М. ЯЦКІВ