Міністр оборони України Олексій Резніков закликав усіх громадян, хто може знищувати російські колони забезпечення та системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, щоб зробити ворога безпорадним.

“Шановні українці! Тисячі наших громадян вже чинять опір на тимчасово зайнятих окупантами територіях. Ваш внесок – величезний! Постачання російських окупаційних військ паливом, боєприпасами вже суттєво ускладнено. Знищено багато техніки. Ви допомогли зберегти багато життів”, – написав Резніков у Facebook.

Міністр назвав наступною пріоритетною метою – російські системи радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.

“Треба знищити російські системи РЕБ та РЕР. Це значно послабить російські війська і забезпечить перевагу для наших воїнів. Ще раз наголошую – танки та бронетехніку зустріне наша армія. Завдання для всіх громадян, хто може – нищити колони забезпечення та системи РЕБ/РЕР. Окупанти стануть безпорадними. Ми їх швидше виженемо”, – наголосив він.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що публічне коментування постачання зброї може ускладнити отримання додаткових можливостей для української армії.

Відповідне звернення глава МОУ оприлюднив на сторінці у ФБ у середу, 9 березня.

“Військово-політичне керівництво держави проводить інтенсивні переговори з нашими партнерами з метою отримання допомоги для захисту України. Міністерство оборони працює на своєму рівні як по напряму залучення матеріально-технічної допомоги, так і шляхом взаємодії з комерційними постачальниками”, – написав Резніков.

За його словами, військово-технічна співпраця – дуже педантична сфера, яка потребує надзвичайно виваженого підходу до публічних коментарів, особливо у період війни.

“У зв’язку з цим я звертаюся з проханням до усіх. Будь ласка, не поширюйте повідомлення щодо надання певними країнами тієї чи іншої зброї нашій державі. Утримайтесь від коментарів з цього приводу. Залиште право висловлюватись на ці теми виключно офіційним особам”, – наголосив міністр.

Резніков зазначив, що в іншому разі це створює інформаційне тло, що негативно впливає на результат.

“Це може ускладнити отримання додаткових спроможностей нашою армією, які вона просто повинна отримати. Внаслідок цього Україна може нести втрати, яких ми могли уникнути і маємо уникати!” – додав він.

Резніков повідомив, що всю інформацію, яку можна буде оприлюднити за погодженням з партнерами, влада обов’язково і своєчасно оприлюднить.

“Ворог не повинен знати, чого йому чекати. Нехай це буде для нього неприємним сюрпризом. Сподівають на розуміння”, – резюмував міністр.

Також  Резніков візьме участь у позачерговому засіданні Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони, яке відбудеться 16 березня у штабквартирі НАТО.

Про це у середу повідомляє пресслужба організації.

“Засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони відбудеться у середу, 16 березня 2022 року. Міністри зустрінуться особисто. Засідання відбудеться під головуванням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. У ньому візьмуть участь міністри оборони Грузії, України, Фінляндії та Швеції, а також верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки”.

Як очікується, глави оборонних відомств обговорюватимуть ситуацію у сфері безпеки у світлі війни, яку проти України веде Росія.

Це буде вже п’яте позачергове засідання Північноатлантичної ради, скликане через російську агресію проти України: 4 березня відбулося засідання Ради на рівні міністрів закордонних справ, участь у якому за допомогою відеозв’язку взяв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

До цього 25 лютого, на другий день військової агресії РФ проти України, на позачергове засідання зібралися лідери держав та урядів. Напередодні, 22 лютого у штабквартирі відбулося позачергове засідання Комісії Україна-НАТО, 16-17 лютого – засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони з віртуальною участю глави оборонного відомства України Олексія Резнікова, а 7 січня – позачергове засідання міністрів закордонних справ.