На агресивні дії Росії, яка погрожує Європі новою війною, потрібна чітка відповідь. За словами керівника МЗС України, найкращим варіантом відповіді з боку Євросоюзу, може бути надання Україні чіткої європейської перспективи, що має переконати Путіна у незворотності європейського курсу України.

Про це він заявив 21 лютого у Брюсселі під час пресконференції за підсумками участі у Раді міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє Укрінформ.

“Я сказав колегам, що найкраще стратегічне рішення, яке вони можуть зараз ухвалити – це надання Україні європейської перспективи. Це буде чіткий сигнал президенту Путіну: щоб він не робив, як би він не старався, рух України є незворотним, і Україну ніхто не залишить сам-на-сам з Росією”, – наголосив керівник зовнішньополітичного відомства України.

За його словами, такий крок Євросоюзу був би потужним сигналом українському народу про те, що Україна впевнено рухається до європейської сім’ї миру і процвітання, в якій її чекають.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі відбувається засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, одним з головних питань якого є розгляд безпекової кризи, що склалася внаслідок військового нарощування Росії вздовж кордонів України.

Також за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, Кулеба заявив, що найбільш оптимальним форматом для ведення дискусії про деескалацію та формування нових гарантій безпеки є проведення саміту у форматі п’ятьох постійних членів Ради Безпеки ООН плюс Україна, Німеччина та Туреччина.

“Щодо можливого саміту президентів США та РФ. Україна вітає будь-які дипломатичні зусилля, спрямовані на запобігання розвитку конфлікту. Водночас ми вважаємо, що найбільш оптимальним форматом для ведення дискусії про деескалацію та формування нових гарантій безпеки є проведення саміту у форматі п’ятьох постійних членів Ради Безпеки ООН плюс Україна, Німеччина та Туреччина”, – сказав Кулеба.

Міністр додав, що саме такий формат є оптимальним для обговорення того, що зараз відбувається вздовж кордону України.

“Безпека України це зараз пріоритет номер один. Ми використаємо кожну, найменшу дипломатичну можливість, аби її гарантувати”, – підкреслив голова МЗС та додав, що з Брюсселя відбуває до Вашингтона, аби продовжити дипломатичні зусилля зі стримування агресивних намірів Росії проти України.