“Ми хочемо, щоб ви любили своїх дітей більше, ніж боялися своєї влади”: Зеленський звернувся до росіян.

Росія залучає найманців з інших країн до участі у війні з Україною, а також має резерви для продовження військових дій. Але вирушить воювати в Україну — для них це буде найгіршим рішенням у житті. Про це президент України Володимир Зеленський сказав у своєму новому виступі вночі, 18 березня.

“Краще довге життя, ніж ті гроші, які вам пропонують за коротке”, – сказав президент, наголосивши на стійкості ЗСУ, які з кожним днем скорочують чисельність російської армії.

Лідер держави звернувся до росіян із проханням зберегти життя тих, кого або обманом втягнули у війну, або вирішив приєднатися до окупантів через страх перед путінським режимом. Він заявив, що Україна не хотіла цієї війни й не хотіла, щоби тисячі росіян гинули на українській землі.

Зеленський зазначив, що є випадки, коли солдати РФ потрапляють у полон і залишаються живі, але їхні родичі отримують похоронки або не знають про долі своїх близьких, які вирушили воювати в Україну.

“В інтернеті є номери, за якими ви можете звернутися і дізнатися, що ж насправді з вашими дітьми… Ми хочемо, щоб ви любили своїх дітей більше, ніж боїтеся своєї влади”, — наголосив Зеленський.

Раніше група європейських політиків звернулася до Нобелівського комітету з ініціативою висунути Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру.

Про це йдеться у відкритому листі, який підписали кількадесят європейських політиків, передає Укрінформ.

Вони вважають, що Нобелівська комісія має продовжити до 31 березня термін висування на Премію миру, аби дати змогу номінувати Президента і народ України. Термін номінування сплив 31 січня.

“Ми є свідками мужності народу України, який протистоїть у війні, розв’язаній проти нього російською федерацією. Хоробрі українські чоловіки та жінки борються за збереження демократії та самоврядування… Люди по всій Україні підіймаються, щоб протистояти силам авторитаризму. Ми вважаємо, що зараз саме час показати народові України, що світ на його боці”, – ідеться у зверненні.

Його підписали 36 політиків із Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Швеції, Естонії, Болгарії, Румунії та Словаччини. Лист відкритий для підписання політичними лідерами по всьому світу до 30 березня.

Ексміністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд переконана:

“Присудження Нобелівської премії миру хороброму народові України та його Президенту сприятиме встановленню миру у цьому жахливому конфлікті. Таке визнання зараз має велике значення”.

За словами експертів, прохання щодо порушення процедури висунення лауреатів – безпрецедентний випадок в історії Нобелівської премії. Утім, війна Росії проти України – це також безпрецедентна подія від часів Другої світової.

Поки що Нобелівський комітет не оприлюднив відповідь.