Кабінет міністрів схвалив старт пілотного проекту миттєвого СМС-інформування про зміни в реєстрі нерухомості.

"Ми пропонуємо прийняти поки що в форматі пілотного проекту, але після підписання закону це буде повноцінний проект системи інформування власників нерухомого майна", – зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, ця система є одним з елементів, передбачених у так званому антирейдерські закони.

Петренко повідомив, що крім інформації про реєстраційні дії користувачі, завдяки системі смс-інформування, зможуть в режимі реального часу дізнаватися про те, хто цікавився їхньою власністю.

За словами глави Мін'юсту, щоб скористатися новою послугою потрібно зробити лише 3 кроки.

Перший з них полягає в отриманні реєстраційного номера об'єкту нерухомості. Він зазначений в реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі. Другий крок – відкрити кабінет власника майна на сайті реєстру, і там поставити майно на відповідний контроль. Третій крок – вказати номер телефону, куди будуть приходити повідомлення.

Система смс-повідомлень буде працювати в форматі пілотного проекту, поки антирейдерський Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів" (№5067) чекає введення в дію.