Письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой відповіла Президентові Петрові Порошенку на його промову на форумі Книговидавнців 2018.

Відповідне звернення Ніцой оприлюднила на своїй сторінці в “Фейсбук”.

“Пане Президенте України! Відкриваючи Форум книговидавців у Львові, ви виголосили промову і процитували статтю 10 Конституції України про те, що весь публічний простір України повинен наповнитися українською мовою. Що українських книжок повинно бути більше.

Виступаючи на форумі і зацитувавши статтю 10, ви розставили правильні акценти, такі, як колись розставив Конституційний суд. Ви оголосили, що взяли курс на українськість, бо того вимагає народ України.

Проте, наголошує Ніцой, самих слів українцям замало – потрібні дії.

“У мене складається стійке враження, що міністр Освіти Лілія Гриневич та Генеральний прокурор Юрій Луценко не слухають ваші виступи, не знають про ваш український вектор.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Міністерство Лілії Гриневич і далі продукує підручники для українських діток, у яких нав’язуються московські парадигми, про те, що російська мова – рідна мова українських дітей. Що Україна – це багатонаціональна країна, що теж є для нас неправильним твердженням, це московська модель. 

Більше того, українські школярі й досі вчаться за підручниками, у яких пропагується двоглавий орел, триколор, трепетне ставлення до Московії. 

Але і це ще не все. Російська мова примусово вивчається в українських класах. Директори шкіл нав’язують цей предмет, обманюють, що не можуть його поміняти на іншу, потрібнішу дітям дисципліну, батьки обурюються, але не знають про механізми впливу на цих директорів. 

За сприяння міністерства освіти неприпустима ситуація склалася у вищій освіті. Чотири роки тому був ухвалений Закон про вищу освіту і в ст. 48 сказано, що викладання у вишах повинне бути українською мовою. Однак ректори і викладачі частини вишів злочинно порушують цей закон. 

Генеральний прокурор України повинен був би відреагувати на порушення закону службовими особами. Він мав би притягнути до відповідальності цих людей – однак, він мовчить теж”, – обурюється громадська діячка.

Юрій Луценко – це ваш ставленик. Ваш призначенець. Ви могли б вплинути на нього, однак ви нічого не робите.