1

Журналістка Марія Варфоломеєва, яку 3 березня звільнили з полону, де вона пробула більше року, розповіла подробиці свого викрадення бойовиками самопроголошеної ЛНР.

В інтерв'ю виданню LB.ua Варфоломеєва розповіла, що в Луганськ поїхала в січні 2015 року, щоб доглядати за 77-річною бабусею, повідомляє Корупція Інфо 

До цього вона довгий час працювала в Києві. Паралельно її колега-журналіст Юрій Гуків (Асєєв) попросив зробити знімки декількох будинків у приватному секторі міста, не пояснюючи, що це за будинки. Під час зйомки Марію Варфоломеєву схопили бойовики ЛНР з так званого СОБР – загону швидкого реагування.

При цьому, як зазначає журналістка, вона не знала, чиї будинки фотографувала.

"Я у Юри (Асєєва – ред.) запитала, що це за будинок. Він мені відповів – звичайний приватний будинок. Запитала, а навіщо це? Каже, для роботи потрібно. Я подумала, що якщо це пише український журналіст, може бути, про втікачів олігархів, про зруйновані сепаратистами будинки, так я це розуміла. І думала, що адміністративні будівлі – це одне, а приватні будинки – не становлять загрози", – розповіла Варфоломеєва.

При цьому під час фотографування з будинку вийшли люди, вона підійшла до них уточнити адресу, після чого її і "запросили" пройти в будинок.

"Вони були в цивільному, без зброї, а всередині вже були люди з автоматами. У мене був шок, я не очікувала, що таке взагалі може статися. Не могла уявити, що вляпаюсь в таку історію, що мене так підставлять. Виявилося, що це чи не генштаб "ЛНР", – розповідає вона про викрадення.

За її словами, викрадачі обіцяли скоро відпустити на волю, розуміючи, що вона ні в чому не винна, однак незабаром бойовики змінили вектор поведінки стосовно Варфоломеєвої.

"Вирішили, який персонаж, можна її по телевізору показувати, як досягнення! Такого злочинця спіймали, довго вели, спецоперація…", – заявила вона.