za

У Міжнародному суді в Гаазі пройшло попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні. Проти бойовиків свідчили донеччани. Серед них пастор Олександр Хомченко, якого в Донецьку бойовики взяли в полон і катували, Ірина Довгань, яку обмотану українським прапором, прив'язали до стовпа в Донецьку і дали в руки табличку з написом «Вона вбиває наших дітей. Агент карателів» і львівський студент Юрій Яценко просидів у російській в'язниці цілий рік.

За попередніми даними передачею справи в Гаазький суд зайнялася депутат Європарламенту Малгожата Госевская.

Навесні і влітку 2014 року Хомченко встановив у Донецьку молитовний намет церкви «Слово життя», згодом разом із іншими конфесіями провів молитовний марафон. Останній тривав 158 днів. Вдень Олександр Хомченко займався тим, що вивозив з Донецька на українську територію сім'ї з маленькими та хворими дітьми. Після арешту Олександра і його помічника Валеру відправили в Макіївку.

«Коли побачив напис, який зробили бандити на будівлі, подумав, що мені ввижається. Там було написано: «НКВС». Потім мене повезли в обласне управління МВС Донецька, – розповів пастор. – Пытавший мене бандит сказав, що сам приїхав з Бєлгорода боротися з фашизмом. Я в черговий раз здивувався: за православ'я у вас б'ється людина з позивним «Біс», з фашизмом бореться хтось «Абвер». Все у них там переплуталося», – цитують Хомченка «Факти».

За чотири дні полону Олександра тричі виводили на розстріл. Кожен раз випускали кулеметну чергу над головою бранця.

Як відомо, міжнародний кримінальний суд в Гаазі вирішив не розглядати позов від терористів «ЛДНР». Відомо, що його туди намагався подати російський адвокат Ігор Трунов.

88 89