днб

З полону звільнили Андрія Скачкова, останнього бійця батальйону "Донбас", який потрапив у полон під Іловайськом рік тому.

Про це повідомили у батальйонні "Донбас", передає Корупція.Інфо з посиланням на "Радіо Свободу".

"Ні в одному списку на обмін Андрія Скачкова не було. Лише після активних дій бійців "Донбасу" вдалося привернути увагу до цієї проблеми. Його звільнили після майже року полону", – заявив в. о. командира окремого спеціального взводу спецпризначення Нацгвардії "Донбас" Дмитро Куліш.

"Переговорний процес проходив дуже важко. Вчора ввечері ми привезли в точку 12 осіб, які скоїли злочини проти цілісності України. У момент передачі неподалік почався бій. Ми вирішили не ризикувати і перенесли обмін на наступний день. Сьогодні з полону вийшли 10 бійців Збройних сил і Нацгвардії України, а також ще двоє волонтерів", – сказав Тандіт.

Бійці батальйону "Донбасу" на знак протесту хотіли відмовитися від усіх державних нагород, отриманих за бої під Іловайськом, через те, що їх побратим Андрій Скачков продовжував близько року залишатися у полоні угруповання "ДНР".

За інформацією координатора проекту Prisoners of War UA Project УГСПЛ Аліни Павлюк, у полоні залишаються ще двоє бійців 51-ї окремої механізованої бригади, які потрапили у полон під Іловайськом.

За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військовослужбовців і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.