Військовий експерт Михайло Притула відповів на питання телеведучих про ситуацію в Херсоні, пояснивши, як звільнятимуть окуповане місто. Свою думку Михайла Притула про те, як ЗСУ звільняти Херсон від загарбник висловив а програмі “ТСН”.

Фахівець із ведення бойових дій свою про евакуацію мирних жителів із Херсона почав із фрази: “Незрозуміло, як їхати, і незрозуміло, куди їхати, бо на територію України важко проникнути, а їхати на територію Росії – це безумство “. 

На питання про те, як саме звільнятимуть тимчасово окупований Херсон, від військового експерта прозвучало: 

“Напевно, так само, як звільнятимуть Донецьк. Коли вчора, припустимо, по Донецьку за збройними силами бандформувань, по складах, що знаходяться в Донецьку, було поставлено сім дуже точних ударів».

Потім гість пояснив докладніше, що він має на увазі під вищесказаним: 

“Жителі Донецька чудово розуміють, що ті сім ударів, яких завдали по складах, зроблено дуже високоточною зброєю, і ніхто з мирних жителів не постраждав. Вони були завдані практично з ювелірною точністю. Ось так само точково будуть завдані удари по ЗС РФ, які знаходяться в Херсоні та навколо Херсона”. 

Військовий експерт підсумував свою розповідь порівнянням: 

“І буде це так приблизно, як на півночі Київської області та навколо Києва. Точковими ударами ЗСУ досить роззброїли російські війська і тому російські війська просто змушені були дуже швидко знятись і втекти з тих територій, що залишилися” .

Труднощі полягають у тому, що бої на півдні України перейшли у позиційний характер, «там пристріляно кожну ділянку і все заміновано». Але, незважаючи на це, вважає генерал, ЗСУ точно звільнять Херсон.

Труднощі полягають у тому, що бої на півдні України перейшли у позиційний характер, «там пристріляно кожну ділянку і все заміновано». Але, незважаючи на це, вважає генерал, ЗСУ точно звільнять Херсон.

Слід зазначити, що натовське озброєння вже з’явилося на Херсонщині. І тепре з їхньою допомогою ЗСУ можуть завдавати ударів по тилу окупаційних сил РФ.  Про це повідомив на своєму каналі у  Telegram депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко увечері 18 червня. 

“Цікаві новини з Херсонського напрямку! Там у наших хлопців з’явилася така зброя, яка може вдарити трохи далі, ніж зазвичай. Пропоную рашистам почитати, що таке HIMARS і тікати з Херсона, поки що не пізно “, – написав нардеп. 

Зазначимо, що влада США в червні  підтвердила відправку Україні реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. До першої партії воєнної допомоги увійдуть чотири установки. Однак у майбутньому очікується, що їхня кількість зросте. Відомо, що перші 60 військових ЗСУ вже пройшли навчання з HIMARS. У Пентагоні обіцяли появу цих установок на фронті до кінця місяця. Проте, зважаючи на чутки, вони вже прибули.

Нагадаємо, що стрімке захоплення Херсонської області російськими військами стало можливим через зраду співробітника СБУ, який був завербований супротивником і працював на РФ.  Відповідну інформацію озвучив керівник Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

Йдеться про помічника начальника Управління СБУ в Херсонській області Ігоря Садохіна, затриманого правоохоронними органами ще в березні. Він передав росіянам сітку мінних полів, а також координував дії ворожої авіації, коли під його супроводом евакуювалася колона обласного управління СБУ. 

Співрозмовник додав, що після проведеної перевірки глава держави Володимир Зеленський ухвалив рішення відправити у відставку керівника СБУ у Херсонській області Сергія Криворучка та позбавив його звання генерала.  Наразі правоохоронні органи продовжують роботу у справі із затриманням Садохіна.