Росія готова обміняти моряків, як порушників кордону і цим фактично підтвердити тези російської пропаганди.

Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

«На жаль, нещодавно прозвучала заява Путіна про те, що Росія наших моряків розглядає виключно як порушників кордону, Росія не відмовляється від діалогу для обміну або звільнення, Росія не отримала ще офіційного жодного звернення з боку України, і ці моряки будуть засуджені як фактично кримінальні злочинці», – заявив Тука.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

и

За словами посадовця в таких висловах полягає пастка російської політики.

«Зараз ми всі в захваті від того, що нам потрібно за будь-яку ціну звільнити наших хлопців, і це емоції, які абсолютно зрозумілі і на яких Росія навчилася вже багато років дуже вдало грати по всьому світу. 

От на цих емоціях нас фактично змусять, якщо ми погодимося на саме такий алгоритм, визнати, що, по-перше, наші моряки винні, по-друге, вони не перебували в нейтральних водах. 

Якщо ми погоджуємося, що вони порушники кордону. І ми визнаємо апріорі правоту дій Російської Федерації в Чорному морі.

І таким чином нас досить підступно на дипломатичному рівні намагаються визнати і фактично прийняти ті тези, які зараз впроваджують російські політики й російська пропаганда» – пояснив чиновник.

Тука вислови сподівання, що процес визволення моряків буде відбуватись іншим чином.

«Ми будемо наполягати на тому, що наші хлопці є військовополонені, що до них має бути застосовані норми Женевської конвенції, і за посередництва, як один із найімовірніших варіантів, Міжнародного комітету Червоного хреста, будуть розпочаті переговори про їхнє звільнення. І завдяки тиску, в першу чергу, ззовні», – пояснив заступник міністра.

Додамо, що раніше, щодо нової великої агресії Росії проти України на морі, Тука сказав: «Сподіваюсь, що в військового командування України і Росії вистачить витримки, аби не допустити повноцінної війни на морі».