Президент України Володимир Зеленський заслухав інформацію щодо обставин полону восьми військовослужбовців 53-ї ОМБр на Донбасі. Глава держави пообіцяв, що буде зроблено все необхідне для повернення полонених бійців. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу АП.

"Президент Володимир Зеленський заслухав інформацію щодо обставин, за яких 8 військовослужбовців мотопіхотного батальйону 53-ї ОМБр нещодавно потрапили у полон. Службове розслідування цього інциденту, яке проводиться за наказом командувача операції Об’єднаних сил, факту державної зради не встановило", – вказали в АП.

Водночас щодо командування батальйону та 53-ї ОМБр, як зазначається, "будуть зроблені управлінські та дисциплінарні висновки у зв’язку з суттєвими прорахунками в організації бойової підготовки та внутрішньої служби".

"Окрім цього, встановлено порушення особовим складом прикордонного наряду на КПВВ "Новотроїцьке", КП "Березове-1" та "Березове-2" порядку контролю за переміщенням через лінію зіткнення", – додали в АП.

Володимир Зеленський наголосив, що "буде зроблено все необхідне для повернення полонених бійців".

"Ми діятимемо максимально швидко та ефективно для звільнення наших хлопців", – зазначив Глава держави.

Як повідомлялось раніше, за попередньою інформацією, вісім військовослужбовців Збройних сил України зі складу Об’єднаних сил, у районі Новотроїцького на Донбасі на вантажівці відхилилися від визначеного маршруту і потрапили на тимчасово-окуповану територію, де були затримані бойовиками. За фактом взяття в полон українських вояків на Донбасі відкрили провадження.

Окрім того, Президент Володимир Зеленський привітав членів українських миротворчих місій із Міжнародним днем миротворця.

"За роки незалежності українські військові взяли участь у всіх важливих місіях із встановлення миру", – написав він у Facebook у середу зранку.

За словами президента, "досвід багатьох наших миротворців став надважливим у той час, коли довелося захищати мир у власній країні"..

"Ми пам’ятаємо тих синів і дочок України, які загинули, рятуючи мирне населення у своїй державі та за кордоном", – зазначив він.

"Україна завжди прагнула миру та безпеки для свого народу й усіх народів планети", – заявив Зеленський.

"Я твердо вірю, що настане той день, коли українські військові знову виконуватимуть лише миротворчі місії", – додав він.