Із початку повномасштабного вторгнення українська армія звільнила від російських загарбників понад тисячу населених пунктів, однак кількість досі окупованих більша.

Про це Президент Володимир Зеленський розповів у відезверненні до парламенту Португалії, яке транслювалося в ефірі телемарафону.

«За 57 днів повномасштабної війни ми звільнили близько тисячі населених пунктів України, які були захоплені росією, загарбниками, проте кількість окупованих міст і громад ще значно більша», – сказав глава держави.

Він підкреслив, що російські війська не припиняють обстрілів і бомбардувань українських міст, знищують житлові квартали, будь-яку цивільну інфраструктуру, підривають склади з продовольством, школи, лікарні, церкви, університети.

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський утворив Національну раду з відновлення України від наслідків війни.
Відповідний указ №266/2022 опублікований на сайті глави держави.

«Утворити Національну раду з відновлення України від наслідків війни», – ідеться в документі.

Кабінету Міністрів доручено у двотижневий строк визначити орган, що здійснюватиме інформаційно-аналітичне забезпечення роботи Ради.

Згідно із затвердженим персональним складом Ради її співголовами стали Прем’єр-міністр та керівник Офісу Президента. Крім них, до складу Ради увійшли віцепрем’єр-міністри та міністри, заступники очільника ОП, секретар РНБО, голова НБУ та голови комітетів Верховної Ради.

У положенні зазначається, що Рада є консультативно-дорадчим органом при Президентові, її основними завданнями є розроблення плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України; визначення та напрацювання пропозицій щодо пріоритетних реформ, а також підготовка стратегічних ініціатив, проєктів нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є необхідними для ефективної роботи та відновлення країни у воєнний і післявоєнний періоди.

Окрім того, Президент Володимир Зеленський присвоїв звання «Герой України» п’яти військовослужбовцям, усім – посмертно.
Відповідний указ №264/2022 опублікований на сайті глави держави. 

Зокрема, звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка” прсивоєно “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” полковнику Олександру Григор’єву, солдату Роману Марценюку, капітану Єгору Середюку, майстер-сержанту Олександру Цюпаку та солдату Миколі Цюрику.