Збройні сили України звільнили від російських військових села Лукашівка та Слобода в Чернігівській області, повідомив голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус 31 березня.

Він застеріг водночас, що у селах залишилися міни.

«ЗСУ звільнили Лукашівку та Слободу. Там залишилося чимало вибухових «подарунків» від орків», – повідомив Чаус.

За його повідомленням, він відвідав звільнені населені пункти разом із заступником Дмитром Синенком та радником Вячеславом Скоряком.

«Нарешті до цих сіл змогли привезти необхідне», – додав голова ОВА.

Раніше 31 березня командування Десантно-штурмових військ Збройних сил України повідомило про звільнення від російської окупації населених пунктів Затишшя, Малинівка, Веселе, Зелений Гай і Червоне Запорізької області.

«Є реальна ситуація на полі бою, коли українські військові борються за кожен клаптик нашої священної землі, за кожну нашу людину… Разом з іншими підрозділами Сил оборони Запорізького краю ви, воїни-десантники, вже звільнили такі населенні пункти, як Затишшя, Малинівку, Веселе, Зелений Гай та Червоне», – йдеться в повідомленні командування, оприлюдненому 31 березня.

Вранці у Генштабі ЗСУ повідомляли, що станом на 36-ий день війни Росії проти України угруповання Сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках, успішно стримуючи противника на всіх напрямках, а на окремих – здійснюючи «успішні контратаки».

Попри це, противник продовжує артилерійські обстріли Харкова та Чернігова. Зокрема, під Черніговом російські війська «закріплюються на зайнятих рубежах та проводять перегрупування», використовують безпілотні літальні апарати для коригування вогню. На Броварському напрямку російські військові продовжують відведення підрозділів – за припущенням штабу, у прикордонні райони з Росією.

«Зберігається загроза застосування противником ракетного озброєння по об’єктах оборонно-промислового комплексу та логістичній інфраструктурі нашої держави. Триває переміщення на територію України додаткових підрозділів збройних сил Російської Федерації для ведення бойових дій. Водночас, окремі військові частини ворога вже вичерпали можливості з формування резервів», – зазначають у штабі.