У 75-ту річницю початку депортації кримських татар новообраний президент Володимир Зеленський висловив упевненість, що Україна "звільнить батьківщину кримських татар від окупації".

Про це Зеленський заявив на своїй сторінці у Facebook. 

"75-та річниця початку депортації кримських татар. Цей день нагадує нам, що можна знищити людей, але дух цілого народу – ніколи. Кримські татари повернулися на історичну батьківщину, та зараз вони знову стали жертвами репресій – як і ті, хто залишився відданим Україні в окупованому Криму", – зазначив Зеленський.

"Наша підтримка, наші зусилля, наші думки з ними щодня. Я вірю, що ми звільнимо батьківщину кримських татар від окупації. І хай яким довгим буде шлях до повернення Криму, ми пройдемо його разом з киримли … Не забуваймо, що навіть найтемніша ніч закінчується світанком!", – додав переможець другого туру президентських виборів.

Додамо, що Радник обраного президента Володимира Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин заявив, що військовий спосіб розв'язання питання Донбасу і Криму наразі є, але він не пропонуватиме будь-кому проведення подібної операції ЗСУ.

"Завжди можна у військовий спосіб вирішити будь-яке питання. Питання друге — яка вартість цієї операції в людських втратах…. Я б не пішов (на це – ред.) ніколи, на сьогоднішній день, на те, щоб пропонувати будь-кому проведенням операції ЗСУ вирішити питання повернення території Донбасу та Криму. Ніколи", – заявив Апаршин. 

За його словами, наразі можливості української армії, українського оборонно-промислового комплексу з можливостями збройних сил РФ "неспівставні".

"Але є варіанти, є можливі пропозиції стосовно застосування ЗСУ, … і ми сьогодні дуже серйозно працюємо над цією темою. Можна зробити все можливе, щоб навіть при перевазі у силах та засобах для РФ подальше вторгнення на територію України мало дуже великі проблеми", – додав він.

Апаршин також заявив, що коли у Зеленського "будуть питання, що робити з Полтораком, він йому "точно порадить знайти нового кандидата на посаду міністра оборони". 

Щодо Мінського формату радник Зеленського заявив, що наразі він "не працює".

"Позиція залишається незмінною, але ж це позиція не президента Зеленського. Це позиція, яку я в разі необхідності буду йому пропонувати. …. Але сказати сьогодні, що ми від Мінського формату відмовляємося, буде некоректно по відношенню до наших партнерів", – додав Апаршин. 

Він нагадав про заяву спецпредставника США по Україні Курта Волкера щодо необхідності вивести з Донбасу російські війська