У понеділок, 15 квітня, триває слухання справи Надії Савченко в новому суді – Броварському міжрайонному. Тут вирішиться, чи вийде вона на свободу, або ж нардепа знову відправлять під арешт. 15 квітня у Савченко – як і глави "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана – закінчується термін запобіжного заходу. 

Савченко і Рубан були заарештовані рік тому за звинуваченням у підготовці збройного перевороту. СБУ вважає, що нардеп і волонтер АТО збиралися підірвати Верховну Раду і вбити вищих керівників держави.

Як доказ відомство опублікувало відео розмови Савченко, Рубана та українських спецназівців 8-го полку ГУР Міноборони – які, як з'ясувалося, з самого початку працювали на СБУ.

Обвинувачені вину заперечують. Савченко каже, що обговорювала "акцію відплати" несерйозно, а Рубан – що вантаж зброї на Донбасі, з яким його взяли, ввозився з "ДНР" на замовлення офіцера спецназу. Тобто, кажуть підслідні, їх просто спровокували, а після – підставили, щоб розкрутити гучну політичну справу.

Справу Савченко та Рубана передали в Броварський міжрайонний суд. Саме він буде вирішувати, чи продовжувати запобіжний захід. Якщо суд не зробить цього – то в ніч з понеділка на вівторок Надія і Володимир вийдуть на свободу.