Українські воїни звільнили близько тисячі міст та сіл, а це майже половина захоплених ними на початку вторгнення. Залишилось відвоювати у РФ ще понад 2500 населених пунктів. І Україна вже показала, як це може бути зроблено.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

“Ми вже звільнили понад 1 тис. міст і сіл, які ворог захопив спочатку. Нам треба звільнити ще понад 2 тис. 500 маленьких сіл та міст. Росію безперечно можна перемогти. Україна вже показала, як це може бути зроблено, і тепер все залежить від міри, до якої вільний світ готовий підтримувати нас. Якщо ми отримаємо достатньо зброї вчасно, ми звільнимо нашу землю”, – зазначив Резніков під час дискусії, організованої Atlantic Council.

Крім того, міністр наголосив, що РФ буде відкрита до серйозної розмови з Україною лише після того, як їй буде завдано поразки.

Режим припинення вогню з Росією стане можливим тоді, коли буде зрозумілою архітектура безпеки для України

“Я впевнений, що Москва використовуватиме ідею припинення вогню лише для посилення своїх збройних сил і продовження їхнього просування по нашій країні. Режим припинення вогню може бути використаний, тільки якщо буде зрозуміла архітектура безпеки для України, і ми сидітимемо за одним столом з нашими партнерами на нашому боці”, – сказав Резніков.

“Бо у нас був так званий режим припинення вогню два роки, один рік тому в зоні спеціальної операції, але це не спрацювало. Деякі партнери хочуть сказати нам, що ескалації треба уникнути, але я впевнений, що це не спрацює, і ми не платитимемо цю ціну, щоб “зберегти обличчя Кремля”, – пояснив міністр оборони.

За його словами, для ефективного стримування противника Україні потрібно мінімум 50 систем HIMARS та M270, а для ефективного контрнаступу – щонайменше 100.

Він зауважив, що системи HIMARS дали змогу знищити близько 30 командних пунктів та складів боєприпасів, коли Україна використовувала лише 8 таких систем і це суттєво сповільнило російський наступ та суттєво зменшило інтенсивність їхніх артилерійських обстрілів.

«Тож це працює. Ви вдячні нашим партнерам за HIMARS та РСЗВ, зокрема M270. Аби ефективно стримувати противника нам потрібно принаймні 50 таких систем, враховуючи той факт, що наш фронт простягається на 2500 км. Ви можете собі уявити відстань від Барселони до Варшави», – сказав міністр.

За оцінками Резнікова, для ефективного контрнаступу Україні знадобиться щонайменше 100:

«Це може кардинально змінити ситуацію на полі бою».

Крім того, очільник Міноборони зазначив, що після точних обстрілів росіяни почали ховати цілі від українських позицій, тому Україні потрібні більш далекобійні ракети – більше ніж 100-150 км – щоб їх поцілити.

«Далекобійні системи дозволять нам повністю знищити логістику та швидко відрізати російських військових від підтримки», – підкреслив Резніков.

Як підсумок, для кращої ефективності, міністр оборони Олексій Резніков закликав партнерів України протестувати нове озброєння на полі бою проти окупантів.

“Я думаю, для наших партнерів у Польщі, США, Франції, Німеччині або для наших турецьких партнерів це хороший шанс протестувати їх озброєння. Тому давайте нам інструменти, ми закінчимо роботу, і у вас буде нова інформація…

Багато зброї зараз тестується в справжніх умовах бою проти російської армії, яка має багато своїх сучасних систем. Вони мають інтелектуальні засоби радіоелектронної боротьби і зв’язку, засоби протиповітряної оборони, крилаті ракети і балістичні ракети, а також інше обладнання.

Ми ділимося всією інформацією та досвідом із нашими партнерами. Ми зацікавлені у тестуванні сучасних систем у бою проти ворога”.