Наразі усі активно обговорюють те, що ЗСУ підуть у контрнаступ. Пріоритетним називають південний напрямок, та, ймовірно, це лише – легенда для ворога.

Про це в інтерв’ю українському виданню заявив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко. За його словами, війна – це передусім інтелектуальна боротьба.

Він згадав досвід минулого року, коли звідусіль йшлося про те, що контрнаступ відбудеться на Херсонщині. Окупанти повірили в це й зняли резерви з Харківського й Донецького напрямків. А ЗСУ пішли на Харківщину й звільнили майже всю область.

“Я не виключаю, що в Генштабі вдаватимуть, що продовжують підготовку за тим планом, який був оприлюднений (йдеться про злиті “секретні документи”), а насправді реалізуватимуть інший план”, – каже Романенко.

За його словами, російська розвідка зараз мізкує, де реальний план ГШ ЗСУ, а де – легенда. Та, якщо вміло діяти, каже генерал-лейтенант, ЗСУ можуть використати ситуацію на свою користь.

Романенко заявив, що при плануванні таких серйозних операцій з контрнаступу просто не може бути одного плану, їх є декілька. Й ударів, ймовірно, ЗСУ завдаватимуть одночасно на кількох напрямках.

“Війна – це, окрім іншого, ще й мистецтво обману”, – підсумував екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ.

Водночас додамо: Напередодні контрнаступу українські захисники перевіряють оборону окупантів на вразливість. Поки Україна очікує військову допомогу від партнерів, ЗСУ намагаються не дозволити росіянам окопатися на деяких ділянках фронту.

Про це пише The Washington Post

Українські військові стежать за окупантами з безпілотників.
За їх допомогою, вони виявляють слабкі місця ворога та планують удари для знищення укріплень.

Військовослужбовець з позивним “Боксер” розповів, що росіяни також використовують таку тактику. За його словами, окупанти таким чином також “перевіряють” позиції українських військових.

Проте довгоочікуваний контрнаступ затримується через низку факторів. На це вплинули, зокрема, погодні умови, затримки з постачанням техніки й зброї. Окрім того, на думку видання WP, витік документів зі США також вплинув на затримку контрнаступу.

Разом з тим, українські військові активно проводять розвідку щодо слабких місць окупантів. “Боксер” розповів, що понад 6 місяців обіймає окопну посаду й розвідує позиції росіян.

Ми впізнали їхні голоси. Вночі ми чуємо багато п’яних криків, переважно лайки,
– розповів “Боксер” про позиції окупантів за кілометр від ЗСУ.

Капітан з позивним “Метіс” також поділився, як росіяни посилюють свої позиції на окупованих територіях. За його словами, мобілізовані росіяни постійно риють окопи й укріплюють свої позиції. Ворог використовує для так званого “облаштування” своїх позицій деревину і навіть сміття, яке може хоч якось їх “захистити”.

Нещодавно “Метіс” провів дуже успішну операцію, під час якої українські захисники відтіснили першу лінію оборони окупантів. Проте займати їх позиції не було сенсу, тому військовослужбовці повернулися до своїх місць дислокації.

Напередодні українського контрнаступу ворог почав активно мінувати все навкруги. Це особливо турбує військовослужбовців ЗСУ, адже виявити протипіхотні міни з безпілотника практично неможливо.

Підполковник з позивним “Грім” переймається тим, що росіяни “укріплюються все більше і більше з кожним днем”. Особливе занепокоєння викликають заміновані лінії фронту.

Один із захисників розповів, що під час проведення розвідувальної операції ЗСУ виявили дрібну вибухівку навіть в траншеях росіян, де вони жили.