2 серпня православні віряни відзначають День пророка Іллі.

Хто такий пророк Ілля

Пророк Ілля жив в Ізраїльському царстві в 9 столітті до нашої ери. За переказами, він був ревним поборником іудаїзму, викривав ідолопоклонство і всяку безбожність. За часів Іллі в Ізраїлі царював слабохарактерний правитель Ахав, чия дружина Іезавіль вирішила встановити культ язичницького божества Ваала. Пророк Ілля заступився за зневажені святині іудеїв.

Наділений особливим даром, він здійснював безліч див, щоб напоумити царя і його дружину. Одним з покарань, які Ілля послав на країну нечестивих правителів, став трирічний голод.

Вважається, що Ілля був узятий на Небо живим: "раптом з'явилися вогняний віз та вогняні коні", які і відвезли пророка. Завдяки цьому образу святої отримав в народі прізвисько Ілля Громовержець: говорили, що саме він, пролітаючи по небу у вогняній колісниці і намагаючись вразити нечистого змія, пускає громи і блискавки.

Традиції та прикмети: що потрібно робити в цей день

За старих часів в Ільїн день молилися пророкові про дощ або, навпаки, про ясну погоду – в залежності від того, що було потрібніше. З дня Іллі починалася осінь, незважаючи на те, що за календарем до неї було ще далеко. Ночі ставали холодними, траплялися ранкові заморозки, а денна спека сходила нанівець.

Було прийнято випікати перші хліба з нового врожаю, якими ласувала все село. У пророка наші предки бачили благодійника, який здатний подарувати хороший урожай.

Пасічники в цей день підчищали вулики.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Що не можна робити

На Ільїн день було не прийнято працювати, особливо в полі. Говорили, що за такої "проступок" пророк може покарати. В полі та на городі не працювали, так як зусилля будуть марними — вважалося, що урожай може згнити, плоди і листя опадуть і зів'януть, сіно згорить, худобу загризуть вовки.

Селяни вірили, що в Ільїн день звірі і гади виходять і виповзають зі своїх нір і бродять по лугах і лісах, тому випускати худобу на луг не треба було, щоб її не розшматували й хижаки і не ужалили змії.

Також в цей день намагалися не пускати в будинок собак і кішок – говорили, що це може залучити до хати блискавку.

Вважається, що купатися в Ільїн день і після нього не можна.

\