Держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) рішуче засудили неспровоковану та невиправдану агресивну війну російської федерації проти України, яка є грубим порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН і закликали окупантів вивести свої війська з території нашої країни.

Про це йдеться у заяві держав-учасниць ДНЯЗ, яку оприлюднила Державна інспекція ядерного регулювання України.

Вони також підтвердили прихильність ДНЯЗ як наріжному каменю режиму ядерного роззброєння та нерозповсюдження та важливому фундаменту для досягнення ядерного роззброєння, ядерного нерозповсюдження та мирного використання ядерної енергії.

Огидні дії рф, що призвели до позбавлення України контролю над українськими ядерними об’єктами та зриву здійснення нашою країною невід’ємного права на розвиток досліджень, виробництва та використання ядерної енергії в мирних цілях, засудили усі підписанти.

Усі країни-учасниці ДНЯЗ вимагають негайного виведення росією збройних сил з України та повернення повного контролю над ЗАЕС, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України українській владі, щоб забезпечити їх безпечну та надійну роботу.

Окремо автори спільної заяви високо оцінили героїчні зусилля українського персоналу на українських ядерних об’єктах, зокрема на Запорізькій АЕС та Чорнобильській АЕС, які продовжують невтомно працювати для забезпечення ядерної безпеки в Україні.

На початку наступного тижня інспектори МАГАТЕ планують приїхати на захоплену росією Запорізьку АЕС. Агентство має намір оцінити стан безпеки станції та розв’язати проблеми, спричинені бойовими діями.

Спецслужби рф катують працівників окупованої Запорізької АЕС, щоб змусити їх нічого не розповідати інспекторам МАГАТЕ про ризики для безпеки на станції. Про це повідомив Енергоатом.

Працівники ЗАЕС відзначають, що зараз на станції панує атмосфера страху.

Працівники стривожені можливим візитом представників МАГАТЕ. Тому що росіяни влаштують провокації, а потім звинуватять у цьому Україну.

Крім того, загарбники готують різні провокації напередодні місії МАГАТЕ. Зокрема, за словами працівників ЗАЕС, вони планують скоротити до мінімуму присутність українського персоналу і в кожній кімнаті центру керування поставити кількох російських представників, «які гучно кричатимуть, що дуже чекали «визволення» від режиму в Києві».

російські окупанти арештовують український персонал, відправляють «на підвал». «Люди повертаються після цих «розмов» у підвалі й не кажуть ані слова взагалі. Не буде несподіванкою, якщо під час візиту місії вони раптом почнуть говорити те, що їм сказали», – пояснив співрозмовник.

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення росія вчинила в Україні понад 30 тис. воєнних злочинів та 14 тис. злочинів проти національної безпеки. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Від початку повномасштабної війни рф проти України зареєстровано 30 097 злочинів агресії та воєнних злочинів (порушення законів та звичаїв війни, планування, підготовка або розв’язання та ведення агресивної війни, пропаганда війни тощо).

Окрім того, зафіксовано 14 038 злочинів проти національної безпеки України (посягання на територіальну цілісність, і недоторканість, колабораційна діяльність, пособництво державі-агресору, диверсії та інше).

В ОГП зазначають, що в магістральних справах стосовно агресії проти України підозрюються 624 представники керівництва рф – міністри, депутати, військове командування, керівники правоохоронних органів, розпалювачі війни і пропагандисти кремля.

Скоро звірству рф настане кінець, а кожен, хто причетний до цього, заплатить високу ціну за скоєне.