російські загарбники дуже сильно бояться контрнаступу ЗСУ на тимчасово окупований Крим

Саме там, за численними повідомленнями розвідки та експертів, вони вже будують фортифікаційні споруди на узбережжі півострова. Та водночас уже не лише там. Російські загарбники готуються до оборони й в глибині півострова. Там також відбувається скупчення військ ворога.

Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан розповів в інтервʼю, що Крим – це великий “котел”. Яка б армія там не перебувала – протягом століть – вона була знищена, тою армією, яка заходила на півострів з Півночі, з материкової Європи.

За його словами, утримання цього “котла” – завдання, яке неможливо виконати.

Це – великий могильник. Тому дуже правильно, що окупанти почали “зариватися” в Криму. Нехай вони залишаються там та звикають до землі, – зауважив Світан.

Після знищення Кримського моста, на півострів чекає повне оточення. Звичайно, будуть знищені кораблі чорноморської флотилії Росії. Окупанти навіть не встигнуть їх вивезти.

Полковник ЗСУ вважає, що у них залишиться лише 3 методи, втекти з Криму після контрнаступу ЗСУ:

  • кролем;
  • брасом;
  • по-собачому.

“Їм доведеться пливти на Тамань, повз Керченську протоку, але там дуже швидка течія, тому допливуть лише найсильніші. Тому росіянам варто починати тренуватись плавати вже зараз”, – зауважив він.

Військовий експерт відзначив, що українські сили будуть звільняти Крим за допомогою далеких засобів ураження.

Не важливо, нададуть нам ATACMS чи ні, ті засоби ураження, які вже маємо, дозволять нам звільнити щонайменше Північ Криму від окупантів. Військові гарнізони росіян будуть просто знищені HIMARS, GLSDB, JDAM і нашою авіацією, – наголосив він.

Роман Світан додав, що другий етап – захід ЗСУ у північний Крим. Після цього росіянам не буде що там робити.

У той же час, як вважають аналітики з нституту з вивчення війни, Владімір Путін робить все можливе для того, щоб сповільнити процес постачання Україні озброєння. Зокрема, переконуючи світ у тому, що Україна марно опирається російській агресії.

У ньому підсвітили маніпуляції, які свідомо використовував Путін в інтерв’ю, щоб пригальмувати передачу Україні снарядів.

Путін навмисне маніпулював даними про можливості Росії, щоб посіяти зерно сумнівів у союзників України. Передовсім він прагнув переконати, що Росія мобілізувала власну оборонно-промислову базу. Також наголошував на тому, що Захід просто фізично не зможе забезпечити нашу державу необхідною кількістю снарядів.

Робить він це для того, щоб “створити хибне враження, що подальший український опір і західна підтримка України є марними”.

Так, за заявами Путіна, ЗСУ витрачають до 5 тисяч снарядів на день. На противагу він навів цифру у 14 – 15 тисяч снарядів, які США можуть виготовити за місяць. Водночас диктатор заявив, що заплановане нарощування оборонного виробництва Заходом не відповідатиме російському.

Мовляв, до кінця 2023 року країна-агресорка випустить понад 1 600 нових танків. І що на той час у Росії буде утричі більше танків, ніж в України. Зауважимо, що цими словами він ще й намагався знівелювати танкову коаліцію.

Зауважимо, що Путін не полишив спроб звинуватити Захід. За його словами, постачання озброєння Україні – спроба продовжити війну.

Можемо допустити, що ці заяви Путін також робив для внутрішнього ринку. Йому потрібно буде мотивувати як оборонку Росії, так і населення. Адже складно буде переконувати йти на фронт, знаючи, що проти сучасних західних танків воюватимуть на старих Т-54. Їх країна-агресорка вже зняла зі зберігання та відправила на передову.