банк

В київську міліцію вночі з перервою у 5 хвилин надійшли одразу два повідомлення про вибухи відділень «Сбербанку» – в Дарницькому и Оболонському районах столиці. Вони завдали зовнішніх пошкоджень будівлям обох відділень. Жертв вибуху немає.

Ці та інші подробиці повідомляє прес-служба МВС в Києві, новину передає Корупція.Інфо

«Протягом п'яти хвилин на спецлінію «102» надійшли два однакових повідомлення. У відділень одного з банків у Дарницькому та Оболонському районах прогриміли вибухи. Від спрацьовування невідомих предметів незначні пошкодження отримали будівлі, в яких знаходяться філії фінансової установи. В результаті вибухової хвилі пошкоджені вхідні двері, вікна, вивіска з назвою банку», – розповіли в прес-службі відомства.

Повідомляється, що жертв вибуху немає, а на місці події наразі працюють спеціалісти вибухотехнічної лабораторії. Правоохоронці ж опитують можливих свідків, а також оглядають ближні райони в спробі знайти робочі відеокамери, з яких можна отримати відео інциденту.

Слідчі відділи Дарницького и Оболонського райвідділів міліції вирішують питання про відкриття кримінальних проваджень за фактами злодіяння.

«Проводяться заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння кримінальних злочинів», – йдеться в повідомленні прес-служби.Поки міліція шукає відеозаписи, в мережі вже виклали відео, на якому видно, як зловмисник підкидає бомбу під одне з відділень.

Тим часом на місці події побували і деякі кияни, щоб на власні очі оглянути пошкодження. Один з них – голова правління КУПР в ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Сергій Мельниченко. На його думку, вибух був не таким вже й потужним, а ось вибухова хвиля й завдала значних ушкоджень будівлі.

«Зруйнована вивіска Сбербанку Росії, але вибухом розбите ще й вікно та пошкоджено підвіконня. На стіні чітко видно сліди кіптяви. Уламки розкидані на більшу відстань аніж на вул. Анни Ахматової. Судячи з наслідків вибуху можна стверджувати, що вибуховий пристрій було встановлено біля вікна.
Проте, наскільки мені вдалося з відстані розгледіти (місце події міліція обгородила) вхідні двері також отримали порцію вибухової хвилі», – розповів Мельниченко.

Він також проаналізував сам характер пошкоджень і дійшов висновку, що вибуховий пристрій виготовлений кимось вручну.

«Як і на попередньому об'єкті вибуховий пристрій був безосколочний, оскільки жодних слідів на навколишніх об'єктах не спостерігається. Думаю, що вибухівка була виготовлена аналогічним кустарним способом. Але дещо потужніша або ефективніше встановлена», – вважає Мельниченко.

Ціллю зловмисника було не пошкодження російської фінансової установи, а привернення уваги, вважає активіст.