Лічені тижні! ЗСУ прорвались: курс на Луганськ – такого не очікував ніхто. Окупанти приречені – вогонь!

На тлі 225 дня повномасштабного вторгнення росії в Україну українські війська продовжують наступ на Харківському і Херсонському напрямках й активно звільняють окуповані території. Росіяни кидають усі сили на позиції, де втрачають сили, проте навряд чи навіть такі дії допоможуть їм.


Про це розповів генерал армії, ексглава Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ексклюзивному коментарі “Телеграфу”. За його словами, українська армія має ініціативу за рахунок того, що зосередили більш потужні можливості, сили, озброєння і були максимально підготовлені до контрнаступу, а “росія в деякій мірі знаходиться в розгубленості, десь є дезорієнтовані частини, вони розбалансовані”.

“Протягом двох-трьох тижнів у рф не буде можливості якимось чином системно відвоювати території на Луганщині і Донеччині. На окремих напрямках вони десь можуть пройти, але не більше. Далі у них не буде перспектив рухатися також і на Херсонському напрямку, де ми знову ж таки відвойовуємо наші території, звільняємо селища, міста. Це ще один фактор, який показує, що рф не зможе реалізувати в найближчий період те, про що говорив пєсков”, — пояснив Маломуж.

Крім того, він зазначає, що протягом місяця-півтора росія буде підтягувати свої резерви з Уралу, Сибіру. Саме тоді вони матимуть шанс як не на наступ, то принаймі на оборону.

Раніше повідомлялось, що взимку інтенсивність бойових дій на фронті суттєво не зменшиться. Для українських військових навпаки цей період відкриває нові можливості, які дозволять завдавати більш концентрованих ударів. Таку думку озвучив  військовий експерт Сергій Грабський в телеефірі.

“Зима на сьогодні не є тим критичним фактором, який може призвести до зниження інтенсивності бойових дій. Навпаки, скута холодом земля дозволить краще використати саме броньові можливості, тобто маневрені можливості військ. Якщо ми подивимося на перелік тієї техніки, яка надходить, то бачимо дедалі більше бронетехніки для української армії. Тому я висловив би обережний сумнів у тому, що за належних умов оперативної обстановки ми дуже сильно дивитимемося на погодні умови”, — сказав Грабський.

Він вважає, що для противника на сьогодні це більш суттєвий фактор, позаяк він втратив оперативну ініціативу.

“Вони перейшли в оборону. І для них фактор зими відіграє більшу роль, тому що російські війська змушені утримувати тактичні позиції. А для нас фактор зими, навпаки, відкриває нові можливості, які дозволять завдавати більш концентрованих ударів”, — зазначив експерт.

Грабський пояснив: зараз противник може сховатись у зеленці, під укриттям листя, у лісах. А найближчим часом для повітряно-космічної розвідки подібні цілі стануть більш видними, їх можна буде спостерігати. Тому географія нанесення ударів значно розшириться, противнику буде важче ховатися, говорить експерт.

“Маючи фактор маневреності та можливість переміщати наші підрозділи, ми все-таки будемо активнішими у цих справах”, — доповнив Грабський.

Також він наголосив, що можливості забезпечення та проведення тих чи інших операцій мають деякі часові параметри, що не пов’язано безпосередньо з настанням холодів.

“Війська не можуть нескінченно наступати. Потрібна буде так звана оперативна пауза, коли військам треба перепочинок, перегрупування, зосередження нових резервів, ресурсів. Тобто якщо ми говоримо про фактор часу, він не пов’язаний, власне, з холодами, а саме з сучасними показниками”, — пояснив експерт.

Він також назвав пріоритетні напрямки для наступу Збройних сил України на найближчі три місяці. Один із таких — Луганський.

“Очевидно, що зараз є пріоритетним для України Харківський, я тепер уже говорив би, що Луганський напрямок, — вихід на лінію Троїцьке — Сватове — Рубіжне. Тобто деокупація цієї території та взяття під контроль траси, яка забезпечує угруповання противника, що дислокується в Сєвєродонецьку, можливо — охоплення Сєвєродонецька”, — зазначив Грабський.

Він наголосив, що ведення бойових дій у місті — це дуже затратна операція, яка потребує колосальної напруги сил та засобів. Тому штурм Сєвєродонецька навряд чи буде, а швидше буде деблокада і витіснення противника.

Щодо Донецького напрямку, особливо на ділянці від Бахмута до Мар’їнки, де противник веде спроби наступальних дій, імовірніше за все, головним завданням української армії буде стримування російських окупантів, вважає експерт.