“Не наша війна”! У Шольца видали нечуване: жодної допомоги Україні – рф не зупиняється. Переможемо!

Виробники Східної Німеччини закликали Шольца скасувати усі санкції проти Росії. Стало відомо, що бізнес-асоціація виробників Східної Німеччини закликала Канцлера Німеччини скасувати усі санкції проти Росії через побоювання за власне майбутнє.

Про це повідомляє Der Spiegel з посиланням на лист асоціації виробників Східної Німеччини.

Ми як майстри знаємо з багатьох розмов з нашими клієнтами, що переважна більшість не готова жертвувати своїм важко заробленим рівнем життя заради України. Це не наша війна!, – йдеться у зверненні до Шольца.

Торгова асоціація району Галле-Заалекрайс у Саксонії-Анхальт закликала канцлера Олафа Шольца припинити всі санкції проти Росії. 16 підписантів закликають до переговорів про припинення війни проти України.

Крім того, в Шольца запитують, чи “хоче він бути канцлером, який зруйнував Німеччину і пожертвувати своєю країною”.

Водночас вже протягом останніх десяти тижнів німецький уряд ігнорує прохання України щодо додаткового постачання озброєнь. Про це повідомляє Die Welt.

Згідно з інформацією видання, з червня кілька разів на місяць через регулярні проміжки часу в Міністерстві оборони Німеччини відбувалися зустрічі на високому рівні, в яких також брала участь міністр Крістіне Ламбрехт. Українська сторона на них завжди просила збільшити поставки тих видів зброї, які Німеччина вже надала.

А саме йдеться про Panzerhaubitze 2000, яких федеральний уряд наразі поставив десять, і ракетні системи залпового вогню Mars II, яких він поставив три одиниці. Крім того, Київ просив погодити експорт основних бойових танків і бронетранспортерів, запропонованих німецькою промисловістю. У квітні Україна отримала пропозиції від збройової групи Rheinmetall про закупівлю 100 бойових машин піхоти Marder і 88 основних бойових танків Leopard 1, включаючи навчання та боєприпаси, на загальну суму 268 мільйонів євро.

За словами виробника, техніка буде “швидко доступною”. Відповідна заявка на експорт була подана негайно, але канцлер не відреагував протягом останніх чотирьох місяців.

До всього, минулого тижня з цими проханнями в особистій телефонній розмові з Ламбрехт виступив і міністр оборони України Олексій Резніков. Те саме зробив глава Офісу президента України Андрій Єрмак у телефонній розмові з зовнішньополітичним радником канцлера Єнсом Плетнером 4 серпня. На запит канцелярія Шольца заявила, що “в основному не може повідомляти” про конфіденційні обговорення.

Всі наші запити завжди записувалися. Але поки що це не дало жодного ефекту, – розповіли виданню в українських урядових колах про зустрічі в Міноборони Німеччини.

Окрім того, Під час переговорів Міністерство оборони навіть аргументувало свою відмову тим, що Бундесвер сам потребує техніки, що залишилася, оскільки Німеччина має виконувати зобов’язання перед Альянсом на східному фланзі НАТО.

Зазначається, що з цим аргументом Шольц навесні вже відхилив поставку Україні важкого озброєння. На заяви української сторони про те, що бойові танки і БТР є технікою, яку пропонують німецькі виробники зброї, за українською інформацією, у німецькому уряді не реагували.

Міноборони Німеччини у відповідь на запит Die Welt повідомило, що міністерство “перебуває у контакті з українською стороною на багатьох рівнях” з метою надати Україні “найкращу підтримку у боротьбі з російським агресором”, але не привело при цьому жодних конкретних деталей.

Варто додати й те, що німецька спецслужба прогнозує посилення російської пропаганди у країні.

Росія використовує питання енергопостачання в Європі як гібридний важіль, – заявили у спецслужбі.

У повідомленні сказано, що цілеспрямованим поширенням хибної інформації, наприклад, про нестачу газу та підвищення цін, російські суб’єкти намагаються викликати в суспільстві побоювання, що у Німеччині буде дефіцит енергоресурсів чи продовольства.

Також німецька спецслужба попереджає, що російська пропаганда, ймовірно, посилиться в екстремістському середовищі, підживлюючи конспірологічні наративи, щоб “вбити клин” у німецьке суспільство.

Федеральна служба із захисту конституції Німеччини також передбачає, що крім дезінформаційних кампаній Росія й надалі активізуватиме спроби ведення політичної та військової розвідки.