Передали на розгляд! Найважливіший документ країни, від цього залежить все: що буде далі?

У понеділок, 14 вересня, Міністерство фінансів подало на розгляд уряду державний бюджет на 2021 рік. Згідно із законодавством, вже сьогодні, 15 вересня, проєкт зареєстрований у Верховній Раді і буде розглядатися депутатами.

Які витрати включили чиновники в бюджет і до чого готуватися українцям, повідомила пресслужба Мінфіну.

Відзначається, що в бюджеті на 2021 рік передбачили підвищення мінімальних зарплат, надбавки до пенсій українцям віком 75+, витрати на якісну медицину і освіту, військову оборону, розвиток культури, фінансову підтримку регіонів, масштабну цифровізацію економіки, будівництво доріг.

“Рухаємося відповідно до вимог законодавства. Проєкт держбюджету на 2021 буде внесений на розгляд Верховної Ради вчасно”, — йдеться в повідомлені Мінфіну.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначав, в проєкті бюджету на 2021 рік передбачено зростання ВВП в розмірі 4,7%, а також плановий дефіцит бюджету до 6%.

За його словами, фінансовий проєкт готується з урахуванням курсу доллара до 29 грн і в ньому будуть враховані всі розрахунки по видатках на медицину, освіту, армію, а також витрати на подолання епідемії коронавіруса COVID-19, запуск медичної реформи та інших системних проектів.

До слова, доходи держбюджету на 2020 рік були затверджені в розмірі 975 млрд грн, витрати — 1,2 трлн грн, дефіцит — 94 млрд грн.

У квітні Верховна Рада внесла антикризові зміни до держбюджету на поточний рік через пандемію коронавіруса, збільшивши його дефіцит майже втричі — до 298 млрд грн, або 7,5% від ВВП. За даними Мінфіну, за січень-липень 2020 року державний бюджет був виконаний з дефіцитом в розмірі 47,4 млрд грн.

У тому числі загальний фонд — з дефіцитом в сумі 54 млрд грн, що набагато менше, ніж передбачалося в бюджеті. Але прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняє, що в державному бюджеті України немає ніякої “дірки”, а є плановий дефіцит в розмірі 7,5% ВВП.

Нагадаємо, раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings оновили оцінку української економіки — вони зберегли свій квітневий прогноз, згідно з яким в 2020 році економіка України скоротиться на 6,5%.

За оцінками аналітиків Fitch, у другому кварталі 2020 економіка України скоротилася на 11,4%. Однак, вони припускають, що ситуація може стати гіршою, тому що ризики зберігаються, з огляду на невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавіруса, а також тривалості або повторного введення обмежень, особливо з урахуванням повідомлень про зростання числа випадків коронавіруса в Україні.

Важливо нагадати, що в держбюджеті України передбачено падіння ВВП в 4,9%. Разом з тим МВФ в червні погіршив прогноз падіння економіки країни з прогнозованих раніше 7,7% до 8,2%.

Втім, Єврокомісія значно погіршила прогноз падіння економіки і для країн єврозони. Найбільше постраждають Франція, Італія і Іспанія. Там очікується зниження ВВП в цьому році більш ніж на 10%.