Рада погодила введення військового стану в Україні

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 9338 доопрацьований, за допомогою якого затвердила указ президента "Про введення воєнного стану в Україні". "За" проголосували 276 народних депутатів.

Зауважимо, законопроект і указ президента передбачає введення воєнного стану на 60 днів – з 26 листопада до 25 січня, проте в результаті консультацій вирішили зменшити період воєнного стану до 30 днів та встановити, що президентські вибори мають відбутися 31 березня 2019 року (як і мало бути до ухвалення рішення про запровадження воєнного стану).

Президент заявив, що воєнний стан буде ведено у таких областях: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської протоки.

Документ представив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Провівши консультації, ви знаєте, відбулось звернення президента, де за його ініціативою зменшено час введення воєнного стану в нашій країні – з 60 до 30 діб. Наступне, – в указі президента доручено військовому командуванню органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, запроваджувати заходи, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави", – сказав Турчинов.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він підкреслив, що на період дії воєнного стану в Україні можуть обмежуватися конституційні права та свободи громадян. Олександр Турчинов підкреслив, що йдеться саме про можливість таких обмежень, а не обов'язкове застосування таких заходів.

"У випадку загострення умов, загострення військової ситуації, посилення агресії РФ, ми повинні мати такий інструмент і таку можливість під час ведення воєнного стану", – сказав секретар РНБО.


Закон має бути негайно оголошено через засоби масової інформації та набере чинності з дня його опублікування.

Згідно із пояснювальною запискою, державним органам надаються доручення щодо введення в дію плану запровадження і забезпечення ООС, забезпечення постачання ЗСУ; надання послуг та їх фінансування в обсягах, які необхідних в особливий період.

У повну готовність приводяться певні об'єкти держсистеми цивільного захисту; утворюються ради оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.