Уже за 3 дні! Історичне рішення ЄС – повідомив особисто: це знищить Путіна. Радісна звістка!

Авторитетне видання Bloomberg поширило інформацію, що Україна та Молдова отримають статус кандидатів у члени ЄС на саміті 23-24 червня у Брюселі. За інформацією ЗМІ, усі 27 країн-членкинь Євросоюзу прийшли до такого висновку.

Європейська Рада, яка розгляне висновки щодо заявок України, Молдови і Грузії на вступ до ЄС, своїм рішенням має надіслати всьому світові потужний сигнал сили та єдності Євросоюзу.

Про це заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ у Люксембурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Одним з питань, над яким працювала Рада ЄС, був висновок Єврокомісії щодо заявок на членство України, Молдови і Грузії. Ви знаєте, що наприкінці тижня Європейська рада має надіслати сигнал і розпочати підготовку до європейської інтеграції цих трьох країн. Це потужний сигнал, який має бути почутий не лише в Україні, у Молдові або у Грузії. Він має сягати через наші кордони як свідчення нашої сили і єдності, а також підтримки для цих трьох країн, особливо для однієї з них, яка зазнала агресії з боку росії», – сказав Боррель.

Він додав, що міністри підтвердили готовність допомагати Україні у всіх вимірах – військовому, санкційному, дипломатичному.

Війна росії проти України має руйнівний ефект, ми бачимо це кожного дня на екранах наших телевізорів. Ми бачимо, як руйнуються будівлі, як помирають люди. Але також ми бачимо, як високі ціни на продовольство та енергію вражають усю світову економіку. Ми добре це усвідомлюємо. Сьогодні ми багато говорили про негативні наслідки російської агресії для всього світу, не лише для України. росія блокує український імпорт, саме вона блокує порти, руйнує сховища з зерном та транспортну інфраструктуру – росія, а не ми. І саме це провокує продовольчу кризу, – наголосив Боррель.

Він зауважив, що російська пропаганда діє за своїм типовим методом – вони спочатку створюють проблему, а потім намагаються звинуватити у цьому інших. Нині росія блокує понад 20 мільйонів тонн українського зерна, і це означає, що люди страждатимуть від голоду.

«Це навмисна спроба росії використати продовольство як зброю у війні. Це навмисна спроба створити голод у світі, щоб чинити тиск на світ, на Європейський Союз і на Україну. Саме це відбувається зараз. росія намагається звинуватити в цьому санкції ЄС. Але саме росія та її дії несуть відповідальність за цю продовольчу кризу», – сказав високий представник ЄС.

Він повідомив, що надіслав листа всім міністрам закордонних справ Африканських країн, у якому надав вичерпну інформацію щодо європейських санкцій, механізмів та наслідків їх застосування. ЄС готовий разом із структурами ООН розглянути шляхи реагування на ці санкції певних економічних акторів, коли вони не роблять того, що мали б зробити на світовому ринку.

Це не заборонено. Але коли росія надсилає попередження про небезпеку судноплавства в Чорному морі, це піднімає ціни на страхування. Це росія накладає мита на експорт продовольства. Люди скаржаться на високі ціни, але ж зрозуміло: якщо вони (рф .) застосовують мита на експорт, ціну будуть зростати. Хто запроваджує такі мита на експорт? росія, не ми. Але наші санкції не поширюються на торгівлю продовольством та добривами у світі, тому що наші рішення стосуються лише членів ЄС, а не третіх країн, – зауважив Боррель.

Він нагадав, що Євросоюз почав активно діяти, щоб ослабити ефект штучно створеної продовольчої кризи, зокрема виділив 1 мільярд євро для вирішення продовольчої небезпеки у регіоні Сахель, а 600 тисяч євро термінової допомоги спрямовані країнам Африканського Рогу.

«Все це є частиною плану дій щодо реагування на геополітичні наслідки російської агресії, її війни проти України. Я представив цей план міністрам, просив їх діяти й підтримати його, продемонструвати солідарність, сприяти збільшенню виробництва продовольства на місцях, стабілізувати торгівлю та налагодити багатосторонню співпрацю», – сказав високий представник ЄС.