В ці хвилини! Почалося-спецоперація ЗСУ: оточення Білорусі? Лукашенко в ауті, потужний удар! Знищимо

У Житомирській, Рівненській та Волинській областях України відбуваються тактико-спеціальні навчання підрозділів нацгвардії, прикордонної служби, поліції, а також підрозділів тероборони. Про це повідомила прес-служба МВС України.

Напередодні відбулася активна фаза навчань. Учасники заходу відпрацьовували питання інженерного обладнання оборонних позицій та мінування території. Крім того, підрозділи окремо тренувалися звільняти території від сил та засобів противника, відбивати ворожий контрнаступ.

Підрозділи спеціального призначення також відпрацюють виявлення, блокування та ліквідацію озброєних груп та диверсійно-розвідувальних груп.

«Зазначимо, що такі навчання необхідні для підтримки боєздатності підрозділів системи МВС у районах відповідальності та для бойового злагодження з силами тероборони ЗСУ», — зазначено в прес-релізі.

Нагадаємо, у Білорусі розпочалося командно-штабне навчання, яке триватиме до 14 вересня. Воно проходитиме на полігоні «Брестський», у Мінській та Вітебській областях.

«Головною метою навчання є навчання органів військового управління Збройних сил, інших військ та військових формувань Республіки Білорусь безперервному управлінню силами та засобами при виконанні завдань із призначення», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець вважає, що ймовірність проведення наступу противника з території республіки білорусь або вторгнення білоруських військ в Україну залишається низькою.

Ситуація на україно-білоруському кордоні останнім часом не змінилася. Сьогодні там знаходяться 6-7 батальйонів тактичної групи, які не формують ударне угруповання.

Навчання, які відбуватимуться у білорусі, дійсно передбачають відпрацювання завдань щодо мобілізації, відвойовування втрачених територій, які можуть бути українськими, тобто прикордоння Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Це відповідає концепції спільних дій збройних сил так званої союзної держави на українському напрямку – зазначив він.

Планування спільних дій відбудеться у складі багатонаціонального угруповання на території республіки білорусь за участю збройних сил рф та країн-членів ОДКБ.

Але це не означає, що білоруська армія, навіть у взаємодії з армією росіян, зараз спроможна здійснити напад.

Водночас на запитання, на чому саме ґрунтується такий висновок, Згурець відповів, що сьогодні білоруська армія у кращому випадку має до 9 тисяч особового складу, який здатний вести бойові дії. Російських військ там також налічується невелика кількість — лише для обслуговування військових об’єктів.

Тобто, наступальних можливостей у білорусів на сьогодні немає. Та і можливий вступ білорусі у війну негативно вплине на стабільність режиму лукашенка. Оскільки білоруський народ воювати не хоче.

До всього, на думку експерта, повторний напад росіян на Київ – можливий

Але зазначається, що для того, щоб сформувати ударне угруповання, потрібно 3-4 місяці. А ми постійно відстежуємо ситуацію – підкреслив Згурець.

Також після широкомасштабного вторгнення росії в Україну у наших Збройних Сил є достатньо засобів, аби мінімізувати будь-які просування ворога на північних кордонах, навіть якщо формуватимуться ударні угруповання.

Тим більше інженерні споруди на кордоні з білорусссю, де можливий прохід військ, вже заміновані. Прикордонна служба добре виконала цю роботу.

Втім військовий експерт підкреслює, що загроза з боку білорусії щодо України є стабільною. Але сьогодні це — не напад, а використання росіянами на території республіки ракетних комплексів для обстрілювання областей України.

Тому всі розмови про можливий напад білорусі у вересні — швидше є політичними. І запускаються «в народ», щоб утримувати велику частину українських військ біля північних кордонів – підсумував Згурець.