Версія Луценка: генпрокурор розповів хронологію перестрілки в Княжичах (ВІДЕО)

Луценко розповів хронологію перестрілки в Княжичах.

Організатор планованого розбійного нападу в Княжичах раніше працював в спецпідрозділі Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомляє Корупція. Інфо

"У Києві на проспект Перемоги стався розбійний напад на валютників. Через деякий час був знайдений кинутий автомобіль, який потерпілі впізнали як той, з якого виходили злочинці, переодягнуті у форму СБУ. Це було в середині вересня. Було встановлений можливий організатор розбійної групи, який раніше працював в спецпідрозділі МВС", – розповів Луценко.

За його словами, було встановлено, що вони планували створити нову злочинну групу і влаштувати новий розбійний напад.

"Було встановлено, що організатор і найняті ним злочинці виїхали в Княжичі, де мали зупинку біля одного з будинків. В ході зняття інформації з їх телефонів стало відомо, що операція планувалася протягом 5 днів, а далі організатор планував виїхати на відпочинок за кордон" , – зазначив генпрокурор.

Луценко розповів, що МВС сформувало групу, зокрема із співробітників КОРД, і розмістило їх в приміщенні, яке повинно було стати об'єктом нападу.

"Скажу, що саме в цей трагічний день інші співробітники МВС спостерігали за організатором цього нападу і теж виїхали з Бучі в Княжичі. У Княжичах, як я вже сказав, була організована засідка за місцем можливого розбійного нападу. Також на в'їзді в населений пункт був встановлений пункт спостереження силами розвідки МВС – два співробітника", – додав він.

Далі, за словами генпрокурора, відбулися події які сформували форс-мажор.

"Біля будинку, де була розвідка МВС, спрацювала сигналізація. Туди прибула машина служби охорони Київської області. На жаль, без обов'язкових у таких випадках маячків. Це важливо для подальших подій. В 1:52 спрацювала сигналізація, а о 2:10 приїхала перша машина ДСО з двома співробітниками. О 3:20 прибула друга машина ДСО з чотирма співробітниками", – зазначив він.

За слова Луценка, співробітники служби охорони виявили, що до приміщення, в якому спрацювала сигналізація, приставлена ​​драбина, також виявилися розкритими вікна гаража і вдома.

"Відповідно, були ознаки можливого пограбування. Один наряд ДСО пішов обстежувати територію в одну сторону, інший – в іншу. Коли перший наряд повернувся, вони побачили, що другий в сусідньому недобудові затримав двох осіб. Це і були розвідники МВС, які були виставлені в Під час операції ", – розповів Луценко.

"Ці співробітники розвідки повідомили своєму керівництву, що до них наближаються невідомі в чорному. Вони не бачили, що це за автівки, їм заборонено було виходити з приміщення, щоб не втратити конспіративну точку спостереження. Потім вони повідомили, що їх захопили. Це стало форс-мажор для всіх керівників цієї операції із затримання злочинців", – повідомив він.

Луценко вважає, що керівництво операції далі діяло непрофесійно і неправильно.

"Слідчі ГПУ бачать в діях тих, хто координував наступні дії, явні ознаки злочинної недбалості, що спричинили тяжкі наслідки, а власне вбивство п'ятьох співробітників МВС під час виконання обов'язків", – підкреслив глава ГПУ.

Слідство, за його словами, буде встановлювати, хто і за які команди повинен нести відповідальність.

"Але вже зараз ясно, що команди були в корені не вірні. КОРД був без попереднього аналізу і планування відправлений, щоб відбити розвідників. Приїхавши на місце вони не побачили (як заявляють, до речі, приїхали вони не на службовому автомобілі) розпізнавальних знаків ДСО, оскільки вони не нанесені на переднє скло, а маячки не працювали, – зазначив Луценко.

"Відповідно керівник цього підрозділу КОРД підійшов до авто ДСО і далі тільки експерти зможуть сказати, хто першим вистрілив. Стрілянина тривала лічені хвилини. Звичайно, трасологічна і балістична експертизи покажуть нам, хто вистрілив першим. Співробітник корду був поранений, впав і після цього прицільно стріляв по автівці ДСО або навпаки. Але це не усуває питання правильності координації та підготовки до цієї акції", – резюмував генпрокурор.
Як повідомляли раніше, 4 грудня в селі Княжичі на Київщині через трагічне непорозуміння сталася перестрілка між співробітниками різних підрозділів поліції. В результаті загинули троє співробітників поліції Києва і двоє співробітників поліції охорони.

Нацполіція почала розслідування інциденту, Генеральна прокуратура України вивчає обставини, при яких було вбито поліцейських.