“Відчував себе чужим”: Як Турчинов жорстоко “кинув” президента

В передвиборчому штабі чинного президента Петра Порошенка не розраховують на підтримку "Народного фронту" і роздумують про альтернативні ходи для виграшу.

Навесні джерела в ЗМІ повідомляли, що штаб Порошенка мав очолити секретар РНБО Олександр Турчинов. Але влітку той публічно заявив, що не бере участі в жодних виборчих нарадах і займається виключно роботою в Раді національної безпеки й оборони.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці

В оточенні "кривавого пастора" УП пояснили, що Турчинов відмовив Порошенку (штаб Порошенка очолює перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук), бо відчував себе в його команді чужим. За їхніми словами, секретар РНБО міг би працювати у штабі Порошенка, якби президента підтримували інші лідери "Народного фронту". Та таких гарантій від партії Яценюка не було і немає.

Турчинов був драйвером створення єдиної оновленої «партії влади», перемовини про яку мляво велись між акціонерами коаліції довгі місяці. З Адміністрації президента навіть розпускались чутки про дострокові парламентські вибори, які можуть мобілізувати владну команду та її електорат. Але тотальна недовіра між «учасниками змагань» та нестабільні рейтинги Порошенка похоронили цю ідею, а з цим зник і ентузіазм самого «кривавого пастора». 

Тому в команді президента шукають альтернативні кроки для виграшу. Цими технологічними питаннями займається давній політтехнолог Порошенка та депутат з фракції БПП Ігор Гринів.

Він буде стратегом виборчого штабу президента і вже підготував каркас стратегії, яку затвердив особисто Порошенко.

Текст стратегії кандидата в президенти Петра Порошенка ретельно приховують від конкурентів, і навідріз відмовляються показувати.

Водночас, зі слів джерел, якщо б всю стратегію можна було звести до одного меседжа, він би звучав так: безальтернативність.

Загалом, ситуація з Турчиновим дуже показова. Він вважався одним із найближчих до президента «фронтовиків», і саме від його рішення залежало, на кого робитиме ставку значна частина політиків з партії, яка у 2014 році фактично виграла парламентські вибори. 

За словами політологів, головна проблема у тому, що у «Фронті» взагалі не лишилося більш-менш рейтингових фігур для участі в президентській кампанії. Тобто команда позбавлена лідера, який міг би об’єднати усіх перед виборами. 

Окремих топ-«фронтовиків», зокрема Арсена Авакова та Арсенія Яценюка, все частіше прив’язують до команди Юлії Тимошенко. Начебто лідерка «Батьківщини» готова прийняти назад до себе обох, як заблудлих овець.